Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Videoklip Nightmare od Avenged Sevenfold překonal i smrt bubeníka

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

29. 8. 2010

Kalifornská kapela, jejíž poznávací značkou je specifické kvílení kytar a vyřvaný zvuk vycházející z frontmanových úst, dobyla jádro MTV singlem ze třetí řadové desky City Of Evil s názvem Bat Country. City Of Evil byla totiž nahrána v naprosto jiném stylu než předchozí dvě alba, dokonce i zpěvák M. Shadows si přizval odborníka, který mu pomáhal školit jeho zpěv. To o pár let později zužitkoval mimo jiné jako host na posledním albu mistrovského kytaristy Slashe.

Avenged Sevenfold, Zdroj: myspace.com, Foto: Ian Cosley

Avenged Sevenfold, Zdroj: myspace.com

Nahrávání nového alba Nightmare však předcházely pochmurné události. Koncem minulého roku se jejich bubeník James The Rev Sullivan, působící ve skupině od samého začátku, předávkoval a ve věku pouhých osmadvaceti let se odebral na věčnost. Kapela se navzdory této neblahé události rozhodla ve svém působení na hudební scéně pokračovat. Na novém albu se objevily i některé písně, které The Rev před svou smrtí stihl napsat a na demo verzi jej můžete slyšet bubnovat a doplňovat zpěváka druhým hlasem.

Album Nightmare je zatím jejich komerčně nejúspěšnější deskou. Na turné stejně jako do nahrávacího studia je doprovází třiačtyřicetiletý bubeník Mike Portnoy, který má však své stále místo ve skupině Dream Theater. Prvním singlem z této desky je pilotní šestiminutová vypalovačka Nightmare. Režie klipu k této písni se ujal ostřílený klipový režisér Wayne Isham.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Videoklip Nightmare od Avenged Sevenfold překonal i smrt bubeníka