Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Videoklip Lady Gaga k singlu Born This Way je v éteru

Redakce

Redakce

10. 3. 2011

Lady GagaMinulý týden spatřil konečně světlo světa dlouho očekávaný videoklip k singlu Born This Way od Lady Gaga. Jako vždy šokující a bizarní, jak je to u této čtyřiadvacetileté zpěvačky zvykem. Porod, kostlivce a odvážné pózy – to vše můžete vidět v tomto zbrusu novém klipu. Není to však jen pouhá snaha šokovat, celý klip má skrytý význam.

FOTO: Lady Gaga

Lady Gaga představila svůj videoklip Born This Way, Zdroj: Grammy.com

Samotnému songu předchází intro s názvem The Manifesto of Mother Monster. Pro většinu lidí nepochopitelné, pro skalní fanoušky téměř kultem. Intro vypráví příběh o zrození nové rasy, která neodsuzuje a nemá žádné předsudky. Je zde pouze svoboda bez omezení. To symbolizuje samotnou Lady Gaga (Mother Monster), její fanoušky (Little Monsters) a myšlenku svobodného světa bez předsudků.

Příběh pokračuje dál, zrozením zla. Zlem jsou myšleny všechny nešvary jako anti-fanoušci, sláva, drogy, odsuzování atd. Mother Monster nevěděla, pro kterou stranu se má rozhodnout, a i když se zdá jednoduché přiklonit se k dobru, zakončí celé intro hlavní myšlenkou: „Jak mohu bez zla ochránit něco tak perfektního?“

Působivé není pouze intro, ale i samotný song, ve kterém Gaga povzbuzuje všechny své fanoušky k tomu, aby byli hrdí na to, kdo jsou. „Nezáleží na tom, jak vypadáte, jaké jste rasy, náboženství, nebo sexuální orientace. Bůh vás tak stvořil a vy jste krásní takoví, jací jste.“

Lady Gaga se singlem vystupovala poprvé na Grammy 2011, které se konaly minulý měsíc v Los Angeles. Ještě předtím však zpěvačka poskytla ochutnávku svého singlu formou remixu, který nahrála pro módní značku Mugler u příležitosti přehlídky na pařížské Fashion Week Show. Námět kostlivce z krátkého filmu pro Mugler se objevuje i v jejím novém klipu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Videoklip Lady Gaga k singlu Born This Way je v éteru