Menu
TOPZINE.cz
Cestování

VIDEO: Zmrzlinový týden v Británii. Projeďte se ve zmrzlinové lodi po Temži!

Tomáš Miška

Tomáš Miška

4. 6. 2011

První obojživelná zmrzlinová dodávka vyplula na Temži při příležitosti Ice Cream Week ve Velké Británii. Nabízíme exkluzivní pohled na bizarní zmrzlinový kolos s názvem HMS Flake 99.

FOTO: Zmrzlinová loď na Temži, Londýn

Pozor, ať vám zmrzlina nespadne, jinak už ji nevylovíte, Zdroj: youtube.com

U příležitosti začátku Národního zmrzlinového týdnu vyplula na nejslavnější řeku ve Spojeném království obojživelná dodávka s příznačným jménem HMS Flake 99, kombinující název zmrzliny a typu lodi.

Velké plány a změny ve zmrzlinovém království

Kormidla se ujal svérázný Jamie Campbell. Samozvaný zmrzlinový muž brázdí vody londýnské řeky na své upravené obojživelné dodávce maximální rychlostí 5 uzlů. Doprovázího tichá zvonkohra, v podobě známé písničky We are sailing od Roda Stewarta, signalizující otevření pozoruhodného žlutého stánku.

Netypické vozítko bylo zhotoveno firmou Fredericks, známými výrobci Cadburské zmrzliny. Majitelé mají podle všeho obrovské plány a ambice v jejich poněkud neobvyklé tvorbě.

Již dnes jsou naplánované vyjížďky na oblíbené britské pláže na celých ostrovech.

„Dokonce zvažujeme vzít pozoruhodné vozidlo přes kanál La Manche a na benátské kanály,“ zní předčasný triumf z úst spokojených majitelů.

Zrušit zmrzlinu, zabránit obezitě

Nápad s obojživelným autem přišel u příležitosti Národního zmrzlinového týdne a má širší veřejnosti připomenout a zdůraznit, jak jsou klasické zmrzlinové vozy vyhnány ze silnic kvůli rostoucí ceně paliva a nespolehlivým úřadům.

FOTO: Zmrzlinová loď na Temži, Londýn

První obojživelný zmrzlinový stánek brázdí londýnské vody

Zmrzlinářské firmy jsou navíc silně zasaženy rostoucí cenou mléka a cukru, což má za příčinu obrovský pokles zmrzlého průmyslu na pevné zemi. Za posledních padesát let zaznamenali úbytek zmrzlinářských vozů z 20 na 5 tisíc. Zvyšující se počet zákazů prodeje zmrzliny v parcích a na sídlištích je kvůli obavám z beznadějné dětské obezity.

„Já jsem kapitán plovoucí dodávky. Je to šílené! Doufám, že naše obojživelná dodávka je předzvěstí velkého oživení zmrzlinového obchodů na pobřeží Spojeného království,“ tvrdí nadšený spolupasažér Campbella Dave Mounfield.

Kdo by měl zájem o zmrzlé tajemství podané přímo na vlnách řeky Temže, spěchejte do Londýna. Národní zmrzlinový týden končí v neděli 5. června.

Myšlenka je to zajímavá a jistě aktuální. Avšak ruku na srdce, kolik milovníků zmrzlého krému potkáte uprostřed londýnské řeky?Je otázkou času, zda bude tento obchodní model dobře fungovat nebo se potopí někde v hlubinách místních vod.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Zmrzlinový týden v Británii. Projeďte se ve zmrzlinové lodi po Temži!