×
TOPZINE.cz

VIDEO: Warrant natočili nový klip. Dokumentuje jejich cestu na vrchol

Skupina Warrant, Zdroj: myspace.com

Americká glam/heavy metalová skupina Warrant po pětileté nahrávací odmlce nastupuje opět v plné polní a představuje trhu své osmé řadové album. Pojmenovala jej svérázně – Rockaholic.

Warrant, Zdroj: myspace.com, Foto: Neil Zlozower
Warrant, Zdroj: myspace.com, Foto: Neil Zlozower

Zároveň je deska Rockaholic jejich debutem s novým zpěvákem Robertem Masonem. Ten dříve působil ve skupině Lynch Mob, založené kytaristou Georgem Lynchem a bubeníkem Mickem Brownem, oběma původně z Dokken. V době, kdy si tato kapela dala pauzu, připojil se Robert Mason ke Cry of Love na druhém a zároveň jejich posledním albu. To však již nezaznamenalo tak obrovský úspěch jako debut. Mason se po několika letech k Lynch Mob vrátil.

Od Lynch Mob přes Cry of Love až k samotným Warrant

Robert Mason před deskou Rockaholic s Warrant už nějakou tu dobu zpíval živá vystoupení, takže fakt, že je novým zpěvákem právě on, nebyl zase tak velkým překvapením. Současný line-up skupiny je tedy následující: za mikrofonem Robert Mason, na kytary hraje Joey Allen a Erik Turner, na basu stále Jerry Dixon a konečně za bubny sedí Steven Sweet. Produkce desky se zhostil Keith Olsen. Ten měl tu čest pracovat s hudebníky jako jsou Ozzy, Scorpions, Whitesnake nebo právě Lynch Mob.

Rockaholic vyšlo 13. května a sám Joey Allen o něm prohlásil: „Zní to vražedně dobře a je naprosto úžasné pracovat s Keithem Olsenem! Tohle je snad nejlepší album Warrant, na kterém jsem kdy pracoval.“ Jako první singl byla vybrána píseň Life‘s A Song, k níž byl natočen klip dokumentující jejich cestu na vrchol.

K podpoře desky vyrazila skupina na turné, na kterém se setkají s takovými jmény jako jsou Poison a Whitesnake.

Původní hlas formace Warrant Jani Lane se ovšem do pozadí také neodsunul, ba naopak. Momentálně píše věci pro novou desku, na níž bude spolupracovat s neméně zvučnými jmény jako je právě to jeho. „Plánuji strávit léto se svou rodinou a pokračovat v psaní a nahrávání s Keri Kellim a Dito Godwinem pro mne a další hudebníky. Cítím, že je to velmi kreativní období!“ komentuje zpěvák své současné plány.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..