Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

VIDEO: Vyrobte si vlastní eko kabelku. Levně!

Redakce

Redakce

17. 7. 2011

FOTO: Ekologická kabelka

Každá z nás by byla schopná využít nepřeberné množství kabelek. Chtělo by to mít alespoň jednu decentní barvu k lodičkám, jednu barvu k balerínám, pak taky k žabkám k vodě a nějakou vícebarevnou na diskotéku. Jenže kde na ně vzít peníze?

FOTO: Papírové kabelky

Barevné i decentní papírové kabelky, Zdroj: ecoist.com

Co takhle si kabelku vyrobit sama? Stát se vlastním designérem? Nemusíte obíhat milion obchodů, než najdete tu správnou za přijatelnou cenu. To zní dobře! A stačí vám k tomu málo, nějaké letáky, staré časopisy, noviny, balicí papíry, kousek provázku nebo bavlnky, jehla, nůžky, izolepa a čas, to ale v letošním deštivém létě nebude problém.

Jak na to?

Není lepší způsob vysvětlení než video, takže sledujte a učte se. Pod videonávodem najdete pár rozepsaných základních bodů, aby vám to šlo jako po másle.

1. Nastříhejte si proužky o velikosti 5 x 11 centimetů, pro začátek můžete i poměrově větší dílky.

2. Pokud používáte obyčejný papír, přelepte ho z jedné strany izolepou, stejně tak můžete oblepit i lesklé papíry, docílíte tak pevnějšího charakteru kabelky. Víc už jen přehýbáme, napůl, pak ještě napůl a zase napůl.

3. Teď přijde na řadu složitější část, spojování. Všimněte si, že zpřehýbaný kousek, který vznikl z předchozí části, je z jedné strany úhlednější, má vidět pouze jeden přehyb, z druhé strany jich je více. Vezměte tedy tu část, která má méně ohybů a vzájemně vložte dílky do sebe, protáhněte a tímto způsobem pokračujte do potřebné délky. Vzniklou řadu spojíte dohromady jednoduchým způsobem, poslední vložený dílek rozbalíte a zastrčíte do prvního.

4. Další krok je stejný, vytvořte novou řadu dílků. Až ji budete mít spojenou, přiložte k předcházející řadě a sešijte. Tímto jednoduchým způsobem je pevně spojíte. Ještě pro dno kabelky budete muset vyrobit pár samostatných kousků navíc, abyste vyplnily vzniklé díry. Opět kousky připevníte všitím.

5. Nakonec zůstane už jen na vaší fantazii, jaká si uděláte ucha ke kabelce. Stačí vzít dva nebo více silnějších provázků, vzájemně je obtočit nebo z nich uplést cop. Použít můžete i části staré kabelky, kterou už nenosíte. A nebo všijte jen zip, nepoztrácíte cennosti a vznikne vám elegantní psaníčko.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Vyrobte si vlastní eko kabelku. Levně!