Menu
TOPZINE.cz
Apetit

VIDEO: V traileru k literární soutěži tekla pravá krev. Podívejte se!

Redakce

Redakce

20. 2. 2011

Podívejte se na nový spot, který byl pro literární soutěž Fantastická povídka 2011 natočen.

Kdo za spotem stojí?

V hlavních rolích se objevili Tomáš Skorkovský (pisálek za stolem), Martin Wessnitzer (svázaný) a Pan X (chlápek s motorovkou). Za námětem stojí Martin Peška, který se podílel s Radkem Langem i na scénáři. Režie, kamery a střihu se ujal Radek Lang. Hudbu a dabing pro spot vytvořil Český rozhlas Leonardo (hlas patří Tomáši Vackovi), který je jedním z partnerů literární soutěže Fantastická povídka 2011.

Jak probíhalo natáčení?

Spot byl natočen 12. a 13. února v Praze. Sci-fi část se odehrává v klubu Cross v Holešovicích. Za jejich podporu děkujeme. Během natáčení nebyl zraněn žádný člověk, ale pro větší autentičnost byla použita zvířecí krev, poděkování patří řeznictví U Fatků.

Co je to Fantastická povídka 2011?

Fantastická povídka 2011 je literární soutěž, která si klade za cíl nalézt nové autorské talenty na poli sci-fi, fantasy a hororu. V odborné porotě, která vybere deset finalistů, zasednou například Františka Vrbenská, Jiří W. Procházka, Míla Linc nebo Lívia Hlavačková, ale absolutního vítěze soutěže si zvolí sami čtenáři pomocí internetového hlasování. Přihlašování povídek probíhá až do konce července a už v tuto chvíli je přihlášeno okolo třiceti soutěžních prací. Pro bližší informace a podrobná pravidla účasti neváhejte navštívit internetové stránky soutěže nebo stránky na Facebooku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: V traileru k literární soutěži tekla pravá krev. Podívejte se!