Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

VIDEO: V Mexiku nabízejí internet zdarma výměnou za psí bobky

Linda Svobodová

Linda Svobodová

17. 8. 2014

Slalom mezi psími výkaly v ulicích je noční můrou většiny obyvatel měst. V Mexiku našli unikátní způsob, jak s problémem bojovat. Výměnou za exkrementy mazlíčků dostanou pejskaři internet zdarma.

Zdroj: pixabay.com

Zdroj: pixabay.com

Kdo by to neznal? V ulicích se neustále díváte pod nohy a v parku si pro výkaly není možno sednout na trávu. Mexický portál Terra.com.mx ve spolupráci s reklamní agenturou našel řešení, jak naučit majitele čtyřnohých miláčků udržovat pořádek.

Poo WiFi zváží výkaly a přidělí volné minuty

Stroj trefně nazvaný Poo WiFi (WiFi z bobků) motivuje majitele, aby uklízeli po svých psech. Páníčci dostanou speciální pytlíky na výkaly. Ty jsou po naplnění vhozeny do boxu a zváženy.

Stroj v závislosti na váze sáčku spočítá, kolik volných minut na internetu dostane majitel psa přiděleno. Například 70 g výkalů vystačí na 20 minut surfování zdarma. V jasné výhodě jsou tedy majitelé velkých psů, protože ti obvykle zanechávají největší spoušť.

Jak přesně systém funguje, se můžete podívat v následujícím videu.

video
play-sharp-fill

Internet zdarma dostanete i za odpadky

O to, aby lidé nepodváděli a neházeli do boxu například kameny a jiné těžké předměty, se stará hosteska. Ta rozdává speciální sáčky.

Kromě psích výkalů je ale povoleno vhazovat i různé drobné odpadky, protože podle tvůrců stroje i tento druh odpadu znamená čistší parky.

Lze jen polemizovat, nakolik je tento počin reklamní akcí portálu a zda si z něj majitelé psů opravdu vezmou ponaučení. Teprve čas ukáže, jestli se více lidí zhostí odpovědnosti za své psy a udělají tak pobyt v parcích příjemnějším pro sebe i ostatní.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: V Mexiku nabízejí internet zdarma výměnou za psí bobky