Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Video: Umělec Banksy boduje s další trefnou narážkou za pomoci Simpsonových

Jan Novotný

Jan Novotný

17. 10. 2010

Americký seriál Simpsonovi určitě blíže představovat nemusím. Co však momentálně doslova letí internetem, je Banksyho nově kreslená „gaučová scéna“, která má za posledních sedm dní úctyhodných 6 500 zhlédnutí.

Banksyho profi graffiti budí nevídaný ohlas, Zdroj: banksy-wallpaper.com

Banksy je britský umělec známý svými graffiti, kterým přichází na chuť stále více lidí, byť je to trochu kontroverzní způsob projevu. Právě ten si nedávno jako nástroj pro ztvárnění svého jasného vzkazu vybral o něco legálnější cestu – nejslavnější animovaný seriál Simpsonovi.

To, že si Banksy vybral právě rodinku Simpsonových jako prostředek ke svému projevu, zase není až tak překvapivé. Oni Simpsonovi nejsou jen tak nějakým seriálem. Tvůrci se do něj snaží promítnout obraz současné společnosti. Námětem pro děje epizod proto bývají společenské problémy a fenomény jako například známé činy vládních představitelů, konzumní styl života, globální oteplování nebo morální zkaženost lidí.

Důkazem je, že jen do premiéry 15. série (2003) se v seriálu objevilo přes 1000 narážek na rozličné filmy. A právě tahle nová animace je další z oněch sociálních narážek na asijský způsob práce a s tím spojené zacházení s levnou pracovní silou, která dře často v úmorných podmínkách za mizerný peníz. Zhodnoťte sami.

Simpsons, The

Animovaný / Komedie
USA, 1989, 451 x 22 min

Režie: Brad Bird, Chuck Sheetz, Pete Michels, David Silverman, Gregg Vanzo, Wesley Archer, Kent Butterworth, Rich Moore, Milton Gray, Carlos Baeza, Jeffrey Lynch, Susie Dietter, Mark Ervin, Klay Hall
Hrají:
Dan Castellaneta, Hank Azaria, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Julie Kavner, Harry Shearer, Tress MacNeille, Marcia Wallace, Russi Taylor, Phil Hartman, Joe Mantegna, Frank Welker, Kelsey Grammer, Jon Lovitz, Greg Berg, Albert Brooks, Alex Rocco aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Video: Umělec Banksy boduje s další trefnou narážkou za pomoci Simpsonových