Menu
TOPZINE.cz
Hudba

VIDEO: The Strokes hrají v novém klipu z not

Redakce

Redakce

6. 3. 2011

Ztemnělá divadelní scéna, červený samet, partitury a fraky – The Strokes se ve svém novém klipu představili v roli klasických hudebníků. Video k písni Under Cover Of Darkness bylo zveřejněno na stránkách kapely a je ochutnávkou z nové desky newyorských indie-rockerů, která má vyjít 22. března.

FOTO: The Strokes

The Strokes, Zdroj: youtube.com

Video ukazuje členy kapely oblečené ve fracích  v prázdném zašlém divadle. Hrají z not a vede je tajemný dirigent. Chybí  však zpěvák a frontman Julian Casablancas, který sedí kdesi v zákulisí v džínách a kožené bundě. K ostatním spoluhráčům se připojuje až na samém konci videa, už také oblečen ve smokingu.

Poněkud zvláštní děj nového videa možná odkazuje k událostem kolem tvorby nové desky americké pětice. Casablancas totiž nezvykle nahrával vokály odděleně od zbytku kapely. Basista skupiny Nikolai Fraiture se také nechal nedávno slyšet, že atmosféra při nahrávání nového alba byla divná, kvůli předchozí dlouhé pauze, kterou si kapela dopřála.

Novinka Angles, ze které pochází singl Under Cover Of Darkness, totiž vyšla po dlouhých pěti letech od vydání předchozí desky First Impressions Of Earth. Samotná příprava nového alba trvala dva roky a s jeho vznikem byly spojeny i další problémy. Kapela během nahrávání například vyměnila producenta a nakonec desku produkoval kytarista Albert Hammond.

The Strokes na sebe poprvé upozornili na přelomu tisíciletí a rychle se zařadili mezi módní vlnu kytarovek. Už jejich debut Is This It z roku 2001 zaznamenal obrovský úspěch.  Do dneška se ho prodalo přes tři a půl milionu kopií. Chystaná deska Angles je už čtvrtým albem newyorské kapely.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: The Strokes hrají v novém klipu z not