×
TOPZINE.cz

VIDEO: Tančící filipínští vězni chystají muzikál Prison Dancer

FOTO: Muzikál Prison Dancer, filipínská věznice
Na ostrově Cebu je vězěňská Broadway

Vězni z ostrova Cebu na Filipínách v březnu představí dvanáctidílný muzikál Prison Dancer. Ačkoli jde o muzikálový debut, nejsou v hudebním průmyslu žádnými nováčky.

FOTO: Muzikál Prison Dancer, filipínská věznice
Na ostrově Cebu je vězeňská Broadway Zdroj: prisondancer.com

Možná je znáte, na YouTube se stali fenoménem jako Tančící vězni z Cebu. Na tomto filipínském ostrově je věznice s nejvyšší ostrahou. Za jejími zdmi ale vznikají taneční čísla, která jsou celosvětovým hitem.

Recenzovali jsme: Jaká bude láska třetího tisíciletí?

Vše vzniklo z myšlenky zavedení pravidelného cvičení, kterou inicioval ředitel věznice. Viděl v tom způsob, jak zábavnou cestou udržet vězně psychicky i fyzicky fit. Chtěl tím také narušit gangy mezi chovanci.

Na jaře letošního roku se filipínští vězni chystají uvést interaktivní web muzikál Prison Dancer. Hudbu složil a otextoval Romeo Candido, který je zároveň režisérem a spoluautorem celého muzikálu společně s Carmen De Jesus.

„Doufám, že všichni lidé, kteří nás uvidí, budou šťastní, když budou vědět, že ačkoli jsme vězni, jsme schopni vytvořit něco takového. Předtím, než jsme začali tancovat, bylo opravdu těžké vypořádat se s vlastními problémy. Navíc jsme díky tomu zdravější a můžeme tím zapůsobit i na soudce.“ vězeň Crisanto Nierre.

Jde o autobiografický příběh šesti filipínských vězňů, jejichž životy jsou navždy změněny rehabilitačním programem a jejich příběh se stane celosvětovou senzací na YouTube. Muzikál je plný chytlavých populárních melodií, nešťastně zamilovaných lidí a poutavých interaktivních prvků.

Není to poprvé

Tančící vězni z Cebu už mají kromě pár let za mřížemi na kontě také internetově úspěšné choreografie k několika nostalgicky známým hitům.

Asi nejvíce je proslavilo jejich podání Jacksonova Thrilleru, ale vytvořili choreografie i k písni Radio Ga Ga a nebáli se jít možná až do recese, když si vybrali i několik písní z filmu Sestra v akci.

Jejich videa jsou na internetu velmi úspěšná a co má úspěch, má také často i své pokračování.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..