Menu
TOPZINE.cz
Hudba

VIDEO: Sto zvířat zvou na pražský koncert. Zazní nové i starší hity

Adam Vrána

Adam Vrána

17. 1. 2013

Lucerna Music Bar bude ve čtvrtek 24. ledna po deseti letech hostit pražskou kapelu Sto Zvířat. Skupina tak hodlá navázat na podzimní turné ke stejnojmenné desce s názvem Hraju na klavír v bordelu.

video
play-sharp-fill

Loňský podzim byl pro renomované skáčkaře skutečně produktivní. Kromě vydání osmé studiovky uspořádali obří promo turné čítající čtyřiadvacet koncertů po celé republice, které shlédlo na sedm tisíc diváků.

O vysokou návštěvnost se postaral nejen věhlas skupiny, složené z deseti muzikantů v čele s Honzou Kalinou a Janou Jelínkovou, ale zejména strhující playlist, doplněný o léty prověřené šlágry Nikdy nic nebylo, Škola či Dáma s čápem.

Koncert v pražské Lucerně bude pro současnou sestavu Sta zvířat premiérou, kapela zde však v minulých letech několikrát vystupovala – ať už po boku legend svého žánru, anglických The Hotknives a skandinávských Mr. Review, nebo sólově, v roli hlavních hvězd večera.

Víc jak pět let v tom samém obsazení

Bezmála třiadvacetiletá hudební kariéra kapely zahrnuje úspěchy jak v tuzemsku, tak i v zahraničí. Kromě turné po USA, kde vydala album Druhá brada, absolvovala skupina koncerty ve Francii či Německu. V Čechách pravidelně vystupuje na festivalech Rock for People, Trutnov Open Air, Sázava Fest nebo Mighty Sounds.

V průběhu let Sto zvířat několikrát změnili složení, od roku 2007 se však drží stále v téže sestavě.

Vstupenky jsou k mání na pokladně Lucerna Music Baru za 200 korun. Cena v běžných předprodejních sítích je navýšena o poplatky prodejce.

Lístky lze zakoupit i online přímo na internetové adrese klubu nebo na facebooku. Na místě pak budou k dostání za 250 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Sto zvířat zvou na pražský koncert. Zazní nové i starší hity