×
TOPZINE.cz

VIDEO: Smrt obchází festivaly i koncerty každým rokem. Mrtvých návštěvníků přibývá

foto Pád pódia při Indiana State FairNe vždy se pořádání koncertu či festivalu vydaří podle plánu. V nejednom případě dochází i k neštěstím, při kterých bohužel umírají lidé. Upozorňujeme, že některé záběry jsou poměrně drastické.

foto Pád pódia při Indiana State Fair
Záchranné akce v Indianě, Foto: youtube.com

V roce 2009 musela Madonna kvůli zřícení připravovaného pódia zrušit svůj koncert ve francouzské Marseilli. Na tamním stadionu Vélodrome se část stage zřítila na techniky, kteří pracovali na jeho přípravě. Jeden z nich byl na místě mrtev, dva velice vážně zraněni. Jeden ze zraněných poté svým zraněním v nemocnici podlehl. Dalších osm lidí zůstalo v nemocnici delší čas a 36 lidí bylo hospitalizováno s lehčím zraněním.

„Modlím se za zraněné a jejich rodiny a vyjadřuji nejhlubší sympatie těm, kterých se tato událost týká,“ vzkázala bezprostředně po tragédii Madonna.

Téměř ve stejnou dobu se stala nehoda u našich východních sousedů. Slovenský festival Pohoda měl roku 2009 do pohody určitě daleko. Jeden ze stanů se v prudké bouři roztrhl a usmrtil teprve devětadvacetiletého muže. Druhá obět zesnula tři měsíce po festivalu v nemocnici.

Čtěte také: Dva týdny po potvrzení Pohody 2010 druhá oběť Pohody 2009

Organizátoři festivalu ve své tiskové zprávě uvedli 55 zraněných. Michal Kaščák, organizátor Pohody, mluvil půl hodiny před nešťastným momentem o tom, že program festivalu na tři hodiny přeruší. Proč tak neučinil ale zůstává tajemstvím.

The YouTube ID of onT14zyeMiQ&NR=1 is invalid.

Kanadský Bluesfest měl letos v červenci také na svědomí osm zraněných návštěvníků. Zranění jednoho z nich byla velmi vážná. Bouře strhla pódium při koncertu skupiny Cheap Trick, naštěstí z kapely nebyl zraněn nikdo. Festival byl založen roku 1994 a od té doby se řadí mezi jedny z největších v Severní Americe.

Rok 2011 byl v těchto případech opravdu smolný. Před několika týdny, 16. srpna, také kvůli špatnému počasí spadla stage v Indianě v Americe při festivalu Indiana State Fair. Neštěstí si vyžádalo 4 oběti a přes 40 zraněných. Pátý člověk zemřel po převozu do nemocnice. Ve chvíli, kdy se pódium sesouvalo k zemi, pod ním stálo 12 tisíc fanoušků.

Nezbývá než doufat, že se podobné události již nebudou opakovat. Zcela zabránit tomu ovšem bohužel nelze.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..