Menu
TOPZINE.cz
Hudba

VIDEO: Smrt obchází festivaly i koncerty každým rokem. Mrtvých návštěvníků přibývá

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

3. 9. 2011

foto Pád pódia při Indiana State FairNe vždy se pořádání koncertu či festivalu vydaří podle plánu. V nejednom případě dochází i k neštěstím, při kterých bohužel umírají lidé. Upozorňujeme, že některé záběry jsou poměrně drastické.

foto Pád pódia při Indiana State Fair

Záchranné akce v Indianě, Foto: youtube.com

V roce 2009 musela Madonna kvůli zřícení připravovaného pódia zrušit svůj koncert ve francouzské Marseilli. Na tamním stadionu Vélodrome se část stage zřítila na techniky, kteří pracovali na jeho přípravě. Jeden z nich byl na místě mrtev, dva velice vážně zraněni. Jeden ze zraněných poté svým zraněním v nemocnici podlehl. Dalších osm lidí zůstalo v nemocnici delší čas a 36 lidí bylo hospitalizováno s lehčím zraněním.

„Modlím se za zraněné a jejich rodiny a vyjadřuji nejhlubší sympatie těm, kterých se tato událost týká,“ vzkázala bezprostředně po tragédii Madonna.

Téměř ve stejnou dobu se stala nehoda u našich východních sousedů. Slovenský festival Pohoda měl roku 2009 do pohody určitě daleko. Jeden ze stanů se v prudké bouři roztrhl a usmrtil teprve devětadvacetiletého muže. Druhá obět zesnula tři měsíce po festivalu v nemocnici.

Čtěte také: Dva týdny po potvrzení Pohody 2010 druhá oběť Pohody 2009

Organizátoři festivalu ve své tiskové zprávě uvedli 55 zraněných. Michal Kaščák, organizátor Pohody, mluvil půl hodiny před nešťastným momentem o tom, že program festivalu na tři hodiny přeruší. Proč tak neučinil ale zůstává tajemstvím.

The YouTube ID of onT14zyeMiQ&NR=1 is invalid.

Kanadský Bluesfest měl letos v červenci také na svědomí osm zraněných návštěvníků. Zranění jednoho z nich byla velmi vážná. Bouře strhla pódium při koncertu skupiny Cheap Trick, naštěstí z kapely nebyl zraněn nikdo. Festival byl založen roku 1994 a od té doby se řadí mezi jedny z největších v Severní Americe.

Rok 2011 byl v těchto případech opravdu smolný. Před několika týdny, 16. srpna, také kvůli špatnému počasí spadla stage v Indianě v Americe při festivalu Indiana State Fair. Neštěstí si vyžádalo 4 oběti a přes 40 zraněných. Pátý člověk zemřel po převozu do nemocnice. Ve chvíli, kdy se pódium sesouvalo k zemi, pod ním stálo 12 tisíc fanoušků.

Nezbývá než doufat, že se podobné události již nebudou opakovat. Zcela zabránit tomu ovšem bohužel nelze.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Smrt obchází festivaly i koncerty každým rokem. Mrtvých návštěvníků přibývá