Menu
TOPZINE.cz
Hudba

VIDEO: Skupina Mandrage zve na turné, zahráli pro cestující metra

Redakce

Redakce

27. 2. 2014

Pořádné překvapení zažili cestující v pražském metru, kteří se nečekaně stali součástí vystoupení jedné z nejpopulárnějších českých skupin Mandrage. Tato plzeňská kapela zcela netradičním způsobem pozvala na své turné Siluety. Zahrála v pražské MHD.

FOTO: Mandrage

Zdroj: Universal Music

Mandrage v metru zahráli svůj nový singl „Tanči dokud můžeš“, který plynule stoupá žebříčkem nejhranějších českých písní. „Bylo to vůbec poprvé, kdy jsme tenhle song hráli akusticky a samozřejmě jsme byli zvědaví, jak se bude hrát v jedoucím vagónu metra a jak na to budou reagovat lidi“ sdělil kytarista Pepa Bolan.

Aplaus na konci videa signalizuje, že pokud se Mandrage daří uspět na neprobádaném území, získat si věrné fanoušky během nadcházejícího turné pro ně musí být naprostou samozřejmostí.

Ti se na jednotlivé koncerty mohou ostatně těšit hned z několika důvodů. „Docela puntičkářsky dřeme na tom, aby byl každej z koncertů naší tour dotaženej od prvního tónu do posledního bliknutí světel. V souvislosti s tím se podařilo posunout zvukovou a světelnou část koncertů o pořádný kus dál, budeme letos znít jako nikdy. Navíc od chvíle kdy jsme si ve zkušebně zahráli prvních pár not z nový desky, uplynuly skoro dva roky a za tu dobu jsme stihli hory práce. Siluety tour je vyvrcholením tohohle hyperobdobí a jsme připraveni do toho dát všechno,“ vypočítává klávesista Mandrage František Bořík.

Díky enormnímu zájmu o vstupenky, s nímž se Mandrage v minulosti během svých turné setkali, doporučuje západočeská pětice s koupí lístků příliš dlouho neotálet. Jarní šňůra odstartuje 1. března v domácí Plzni, odkud bude pokračovat napříč patnácti koncertními zastávkami v Čechách i na Slovensku. Jako support přibrali Mandrage kapely Evelynne a Nebe – každá z nich s nimi odjede polovinu turné.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Skupina Mandrage zve na turné, zahráli pro cestující metra