Menu
TOPZINE.cz
Hudba

VIDEO: Simpsonovi a Harlem Shake. Mrkněte, jak se tančí ve Springfieldu

Adam Vrána

Adam Vrána

4. 3. 2013

FOTO: Rodinka SimpsonovýchNovodobý fenomén Harlem Shake se internetem šíří diametrální rychlostí. Pronikl už i do amerického animovaného seriálu Simpsonovi, konkrétně do videa s názvem Homer shake, v němž seriálové postavy po vzoru originálních předloh předvádějí ty nejabsurdnější taneční kreace.

FOTO: Homer Shake

Ani tvůrci Simsponových nezůstávají s trendy pozadu, Zdroj: Reprofoto youtube.com

Společnost FOX tak spolu s hlavním animátorem Mattem Groeningem reaguje na úkazy, které jsou mezi lidmi momentálně trendy. Je tedy běžné, že součástí některých z epizod jsou vystoupení hlavy rodiny Homera coby zpěvačky Lady Gagy, nebo Lízy v podání americké rapperky Keshy (její song Tik Tok užili tvůrci seriálu coby úvodní znělku k jedné z epizod).

Nově uveřejněný klip má původ u skladby Harlem Shake od brooklynského producenta elektronické hudby Baauera (vlastním jménem Harry Rodriguez – pozn. red.), k níž z neznámých důvodů začala vznikat amatérská videa, znázorňující větší skupiny lidí během bouřlivého tance.

Polonahý Quimby a umírající děda Simpson

Natáčení klipů se přitom řídí striktně danými pravidly – prvních patnáct vteřin kamera snímá každodenní stereotyp na pracovišti, v domácnostech nebo ve školách, přičemž jediným prvkem, jenž celou podívanou ozvláštňuje, je tanečník s maskou na hlavě.

Poté, co se ozve výzva „Do the Harlem Shake!“ následuje střih, během nějž se nuda rychle mění v zábavnou podívanou plnou těch nejabsurdnějších tanečních kreací a kuriózních kostýmů.

V klipu Homer shake je tak k vidění třeba starosta Quimby, kterak si v plavkách a s páskou Sexy Mayor zálibně hladí břicho, děda Simpson ve vojenské uniformě, předvádějící srdeční záchvat, nebo syn místního náčelníka policie Ralph Wiggum, který jen tak visí za košili na lopatce stropního větráku a tu a tam zastřihá rukama do rytmu.

Video se od 1. března, kdy bylo uveřejněno, ve sledovanosti blíží ke čtyřem a půl milionům shlédnutí. Reakce, které doposud sklidilo, jsou rozporuplné – milovníci parodií jsou nadšeni, ovšem skalní fanoušci seriálu, kteří nedají dopustit na originální humor starších epizod, vyjadřují pochybnosti ohledně toho, zda jsou Simpsonovi i nadále tím, čím dříve bývali.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Simpsonovi a Harlem Shake. Mrkněte, jak se tančí ve Springfieldu