Menu
TOPZINE.cz
Hudba

VIDEO: Rybičky 48 mají k songu Zamilovaný/Nešťastná anime klip

Redakce

Redakce

8. 5. 2011

Oficiální videoklip k písni Zamilovaný/Nešťastná kapela Rybičky 48 uvedla už na podzim roku 2009. Na internetu se však objevila i jiná verze v duchu anime, tzv. Anime Music Video (AMV). Redakce Topzine.cz vypátrala autorku!

Termín anime bývá užíván k označení animovaných filmů a seriálů, které jsou kresleny japonským stylem manga (japonský komiks). Vznik anime se datuje k počátkům 20. století, kdy japonští tvůrci začali experimentovat s animačními technikami.

„Tvorba těchto AMVéček mě prostě baví a nápad přijde prostě z ničeho nic. Nápadů mám spoustu, ale málokteré se mi podaří zrealizovat. Většinou to právě sedí na anime, což je v tomto případě NANA, které je mé nejoblíbenější, a na písničky, které mám ráda,“ říká autorka videa Denisa Sklenářová.

play-sharp-fill

Video Denisa v loňském roce přihlásila do AMV soutěže, která probíhá každý rok na Animefestu, největším a nejstarším conu (setkání fanoušků) v České republice. Program letošního ročníku právě dnes 8. května vrcholí v Brně. Ačkoliv video ke skladbě Zamilovaný/Nešťastná loni neprošlo do hlavní soutěže a nebylo promítáno, jistě nadchne nejednoho fanouška kutnohorské pop-punkové skupiny Rybičky 48.

Je anime video lepší než původní klip kapely?

„Písničku jsem si vybrala právě kvůli nápadu. Rybičky 48 jsou jednou z mých velmi oblíbených kapel a jejich songy mají ten správný vtip. Navíc NANA je anime, které se pohybuje v takovém punk-rockovém reálném prostředí, a tak ta písnička na to prostě sedne,“ řekla pro Topzine.cz Denisa Sklenářová. A dodala: „Je to ale trochu zesměšnění toho páru, co tam je. Ten pár se totiž hluboce miluje a já z toho udělala trošičku komedii, byť mám zrovna tento pár nejradši.“

Topzine.cz byl u natáčení klipu Agáta. Podívejte se na video!

S videem Denisy Sklenářové byl pravděpodobně spokojen i Martin Řehoř, manager Rybiček 48, který ho už viděl a na svém profilu na Facebooku ho označil jako zajímavé pojetí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Rybičky 48 mají k songu Zamilovaný/Nešťastná anime klip