Menu
TOPZINE.cz
Hudba

VIDEO: Rybičky 48 chystají Desku roku 2011. Slibované DVD počká!

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

26. 5. 2011

Na čtvrté řadové desce kutnohorské kapely Rybičky 48 se má objevit kromě skladeb v tradičním pop-punkovém stylu i několik písní ovlivněných jinými hudebními žánry.

Do pražského Studia Hostivař Zdeňka Šikýře kromě kapely zavítala i redakce TOPZINE.cz, která svým čtenářům přináší exkluzivní videointerview.

play-sharp-fill

S prvky nového hudebního stylu dojde i k přerušení originálního, španělsky znějícího stylu používaného pro názvy alb. Po Adios Embryos! (2006), Amores Perros, Voe! (2008) a Viva la Revolución (2009) přichází tříčlenná kapela s názvem Deska roku 2011.

Podle kytaristy Petra Lebedy by ale i novinka, která vyjde letos na podzim, měla obsahovat 13 skladeb stejně jako její předchůdkyně. Některé novinky budou mít možnost fanoušci slyšet už na letních koncertech a festivalech. Nejbližší vystoupení se odehraje na pražském benefičním festivalu Mezi ploty v sobotu 28. května.

Podívejte se na video: Rybičky 48 budou mít nový klip Agáta!

Kapela pro Topzine.cz exkluzivně prozradila i své záměry s dlouho slibovaným DVD se záznamy živých koncertů a zákulisními zážitky členů skupiny. Po neustálém oddalování termínu vydání došlo pravděpodobně k dohodě na jeho vydání až v roce 2012 k příležitosti 10. výročí vzniku kapely.

FOTO: Rybičky 48

Rybičky 48 natáčí Desku roku, Foto: Martin Šplíchal, Topzine.cz

Kuba Ryba (zpěv, baskytara), Petr Lebeda (kytara, zpěv) a Ondřej Štorek (bicí) už ve studiu natáčeli materiál na novou desku v lednu. Po druhé, květnové části nahrávání se do studia chystají ještě jednou na konci srpna. Redakce TOPZINE.cz bude opět u toho a zprostředkuje svým čtenářům exkluzivní ukázky!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Rybičky 48 chystají Desku roku 2011. Slibované DVD počká!