×
TOPZINE.cz

VIDEO: Podívejte se na prvních pět minut romance s Keirou Knightley!

Co je horší, pokud jde o nevěru? Čistě chemická přitažlivost nebo zamilovanost? Dá se to vůbec poměřovat? Co uděláte, když se vám naskytne příležitost k nevěře? Řeknete „Ne, děkuji!“ a půjdete dál? A co když po té osobě, která vám příležitost k nevěře nabízí, nebetyčně toužíte? Odoláte?

Joanna a Michael mají téměř idylické manželství. Mladý hezký pár ve velkém hezkém bytě. Znají se dlouho. Milují se. Všechno je v pořádku. Ale být šťastný ještě neznamená přestat toužit. On odjíždí na služební cestu se svou atraktivní kolegyní. Ona zůstává doma a potkává svou dávnou lásku…

Zdánlivě jednoduchý příběh, jehož závěr si naivkové budou představovat (jak jinak) happy endem, realisté budou sázet na rozumný kompromis a zapřisáhlí pesimisté na rozervaná srdce, bolest a zánik. Jaký závěr nabídne Last Night? Můžete začít zjišťovat v českých kinech už od 4. srpna.

Iránsko-americká scenáristka Massy Tadjedin se poprvé ocitá i v roli režisérky a ve svém snímku nabízí silné útěšné i bezútěšné emoce, vnitřní boj i vcelku racionální jednání hlavních hrdinů. A tak by si na své měli přijít naivkové, realisté i zapřisáhlí pesimisté. Každý si v tom tu svou část najde.

V roli Joanny uvidíme Keiru Knightley (Londýnský gangster, Piráti z Karibiku), Michaela si zahrál o devět let starší Sam Worthington (Avatar, Souboj Titánů). Druhou ústřední ženskou postavu ztvárnila Eva Mendes (Training Day) a čtyřlístek doplňuje Francouz Guillaume Canet (Šťastné a Veselé).

Last Night

Drama/Romantický
USA/Francie, 2010, 90 minut

Režie: Massy Tadjedin
Hrají: Keira Knightley, Sam Worthington, Guillaume Canet, Eva Mendes

Premiéra v ČR: 4. srpna 2011Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..