Menu
TOPZINE.cz
Hudba

VIDEO: Podívejte se na koledu Pásli ovce Valaši. V rock´n´rollovém podání

Martin Peška

Martin Peška

17. 12. 2011

!Exkluzivně!Česká skupina Červená Žába, která běžně hraje kombinaci rock´n´rollu a moderního metalcore, natočila vánoční koledu Pásli ovce Valaši. Jak to dopadlo? Podívejte se exkluzivně na TOPZINE.cz.

video
play-sharp-fill

Kapela Červená Žába vznikla teprve před rokem, když část vesmírných metalistů Galactic Industry jen tak jamovala. „Najednou přišel nápad založit česky zpívající kapelu, které by nebyly cizí legrace a radost z hudby,“ zní vyjádření kapely.

Během roku skupina natočila celkem tři podle svých slov ulítlé promonahrávky. Jednou z nich je například U lavice dítě stálo, kterou si můžete poslechnout níže.


Červená Žába – Pásli ovce Valaši

„V listopadu přišel impuls k natočení vánoční koledy, čehož se Červená Žába okamžitě zhostila. Výběr byl jednoznačný: Pásli ovce Valaši,“ uvedla kapela.

FOTO: Červená Žába - Pásli ovce Valaši

Klip vznikl v režii Štěpána Januszka na začátku prosince v čerstvě nainstalovaném betlému na karvinském Masarykově náměstí. Netočil se na klasickou videokameru, ale na fotoaparát s tím, že kapela pózovala před objektivem postupně jako postavičky v loutkovém filmu. Jako kulisy posloužily figurky z betlému.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Podívejte se na koledu Pásli ovce Valaši. V rock´n´rollovém podání