Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

VIDEO: Podívejte se na animovaný snímek nominovaný na Oscara

Redakce

Redakce

14. 2. 2013

Studio Disney uveřejnilo svůj krátký animovaný snímek Paperman, jenž byl ve své kategorii nominován na nejprestižnější filmové ocenění Oscar. 

Paperman se odehrává ve 40. letech 20. století v New Yorku a týká se obyčejného chlapíka, který pracuje v nudném zaměstnání, kam jezdí příměstským vlakem. Jednou na nástupišti potká krásnou dívku, která mu však zmizí v jednom z vlaků, aniž by ji stačil oslovit.

Hlavní hrdina má ale neobyčejné štěstí, protože tato dívka jeho snů se objeví v okně protějšího domu, kde pracuje. Ze stohu papírů na jeho stole začne posílat do protějšího okna vlaštovky v zoufalé snaze na sebe upozornit.

Příběh filmu je ovlivněn životem jeho režiséra Johna Kahrse. „Paperman se inspiroval Kahrsovými začátky. Když žil v New Yorku, jezdil každý den přes nádraží Grand Central Station,“ uvádí v rozhovoru producentka snímku Kristina Reedová.

„Ve vlaku byla vždycky hrozná tlačenice a jemu na mysl kanula jedna otázka: ‚Proč nejsem šťastný? Je mi 20, žiji v New Yorku, ale jsem tak osamělý‘. Tak čas od času navázal s někým na nádraží oční kontakt s myšlenkou: ‚Není tohle dívka mých snů?’“

To, co dělá Papermana tak unikátním je technologie jeho zpracování. Jde o spojení klasické ručně kreslené animace a 3D počítačové technologie. To umožňuje zobrazení jemných kreslených kontur a zároveň plasticity a plnosti obrazu. Atmosféru takto vytvořeného snímku zdůrazňuje ještě černobílé zpracování, které je zároveň znakem historického období.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Podívejte se na animovaný snímek nominovaný na Oscara