×
TOPZINE.cz

VIDEO: Podívejte se na animovaný snímek nominovaný na Oscara

OBR.: Paperman screenshot

Studio Disney uveřejnilo svůj krátký animovaný snímek Paperman, jenž byl ve své kategorii nominován na nejprestižnější filmové ocenění Oscar. 

Paperman se odehrává ve 40. letech 20. století v New Yorku a týká se obyčejného chlapíka, který pracuje v nudném zaměstnání, kam jezdí příměstským vlakem. Jednou na nástupišti potká krásnou dívku, která mu však zmizí v jednom z vlaků, aniž by ji stačil oslovit.

Hlavní hrdina má ale neobyčejné štěstí, protože tato dívka jeho snů se objeví v okně protějšího domu, kde pracuje. Ze stohu papírů na jeho stole začne posílat do protějšího okna vlaštovky v zoufalé snaze na sebe upozornit.

Příběh filmu je ovlivněn životem jeho režiséra Johna Kahrse. „Paperman se inspiroval Kahrsovými začátky. Když žil v New Yorku, jezdil každý den přes nádraží Grand Central Station,“ uvádí v rozhovoru producentka snímku Kristina Reedová.

„Ve vlaku byla vždycky hrozná tlačenice a jemu na mysl kanula jedna otázka: ‚Proč nejsem šťastný? Je mi 20, žiji v New Yorku, ale jsem tak osamělý‘. Tak čas od času navázal s někým na nádraží oční kontakt s myšlenkou: ‚Není tohle dívka mých snů?’“

To, co dělá Papermana tak unikátním je technologie jeho zpracování. Jde o spojení klasické ručně kreslené animace a 3D počítačové technologie. To umožňuje zobrazení jemných kreslených kontur a zároveň plasticity a plnosti obrazu. Atmosféru takto vytvořeného snímku zdůrazňuje ještě černobílé zpracování, které je zároveň znakem historického období.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..