Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

VIDEO: Podívejte se, jak se Sir Anthony Hopkins mění v Hitchcocka

Petr Bělecký

Petr Bělecký

30. 1. 2013

Přemýšleli jste, jak se mohl ze Sira Anthonyho Hopkinse stát Sir Alfred Hitchcock? Redakce TOPZINE.cz přináší svým čtenářům exkluzivně video, ve kterém se na to můžete podívat.

video
play-sharp-fill

Do kin vstupující snímek Hitchcock je založen na části života režiséra Alfreda Hitchcocka, konkrétně na době, kdy slavný režisér plánoval natočení adaptace kontroverzní knihy Roberta Blocha, Psycho. Studio Paramount však touto volbou nadšeno nebylo, a tak v obětí cynismu a nepřátelství okolí tvořil Alfred Hitchcock film, z kterého se, k překvapení studia, vyklubal nadčasový hit.

FOTO: Hitchcock a Hopkins

Anthony Hopkins jako Alfred Hitchcock. Zdroj: Bontonfilm

Inspirací k filmu byla kniha Alfred Hitchcock and making of Psycho od Stephena Rebelloa, kterou do podoby scénáře zpracoval John McLaughlin (scenárista snímku Černá labuť). Režie se ujal Sacha Gervasi, pro něhož je snímek celovečerním debutem.

Hlavním maskérem byl Howard Berger, který se na stejné pozici podílel na velkolepých filmech jako Hanebný pancharti, Sedm životů,  Transformers a Letopisy Narnie, za něž dokonce získal Oscara.

FOTO: Hitchcock a Hopkins

Anthony Hopkins a jeho hitchcockovský výraz. Zdroj: Bontonfilm

„Tohle je ten případ, kdy s nostalgií a vášní vzpomínáte na koníčky z mládí a říkáte si, že byste nejraději měli stroj času. Poté, co jsem viděl film Psycho, bylo mým největším snem vrátit se do minulosti a účastnit se jeho natáčení. Teď si tedy připadám jako součást jeho natáčení,“ zasnil se s úsměvem Howard Berger.

Film Hitchcock vstupuje do českých kin 7. února.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Podívejte se, jak se Sir Anthony Hopkins mění v Hitchcocka