Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

VIDEO: Podívejte se, jak by mohla vypadat Praha ve filmu Válka s mloky

Martin Peška

Martin Peška

8. 10. 2011

Film Válka s mloky podle románové předlohy Karla Čapka se začne točit až na jaře příštího roku. Magazín FANZINE.cz svým čtenářům nabízí exkluzivně aspoň nové výtvarné návrhy k filmu.

video
play-sharp-fill

Tvůrci v současnosti hledají způsob jak ztvárnit podobu mloků, pokračuje i hledání technologie, jakou použít. Podle producenta Jiřího Košťála je možné, že se bude kombinovat více technologií, které se budou střídat záběr od záběru.

Podle Košťála se tým chystá oslovit přírodovědce, kteří by pomohli štábu přiblížit podobu mloka jakožto bytosti chodící po dvou nohách.

Prozradil také, že prostor na vysvětlení mutace mloků ve stominutovém snímku nebude.  Tým chystá pracovat ve filmu především s médii, například promítat části televizních reportáží, které by mohlo pozadí příběhu dokreslit.

Tvůrci filmu v čele s režisérem Tomášem Krejčím poskytli exkluzivně redakci magazínu FANZINE.cz nové výtvarné návrhy od Ondřeje Maška a Martina Ježka. Jsou mezi nimi i návrhy Prahy pod vodou, po jejíž hladině jezdí vodní tramvaje a nad nimi se tyčí obrovské konstrukce.

„Pohybujeme se v nějakém reálném čase, reálném světě, který nezažil druhou světovou válku. Takhle jsme si to nadefinovali; že svět neprošel druhou světovou válkou a to, co ho potká špatného, budou až mloci. Praha v našem podání bude asi velmi překvapivá,“ dodává Košťál.

Zda bude film natočen ve 3D, či bude do třírozměrného formátu převeden až v postprodukci, a nebo bude placatý, se ještě neví. Filmový štáb všechny možnosti zvažuje s ohledem na novinky v oblasti filmových technologií.

Termín premiéry filmu, který nyní vzniká v německo-polsko-slovenské koprodukci, je předběžně stanoven na podzim roku 2013, jehož rozpočet se aktuálně pohybuje okolo 10 milionů eur.

Sledujeme film Válka s mloky od prvního teaseru v roce 2009

Na režisérské křeslo měla původně usednout oscarová Agnieszka Hollandová. Ta kvůli natáčení seriálu pro HBO od projektu jakožto jeho režisérka odstoupila, ale bude se na něm podílet jako supervizor.

První klapka Války s mloky padne po premiéře Krejčího fantasy filmu Poslední z Aporveru, který by se měl do kin dostat 22. března 2012.

Podívejte se také na možné návrhy prostředí a mloků, které vytvořili na konci loňského roku Daniel Špaček a Jakub Javora.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Podívejte se, jak by mohla vypadat Praha ve filmu Válka s mloky