×
TOPZINE.cz

VIDEO: Pochází tato přepravní kapsle z vesmíru? Nikoli. Je z Londýna

FOTO: Vozítka na letišti Heathrow
Design vozítek je velmi futuristický, Zdroj: youtube.com

Nasedat. Anglické letiště Heathrow přišlo s novými vozítky. A bez řidiče. Díky tomuto progresivnímu přístupu nyní ušetříte čas i energii. Takže kam to bude?

S revolucí mezi vnitroletištní přepravou pasažérů přišlo letiště Heathrow. Zavedlo totiž nová ultrarychlá vozítka, jež vás nyní přepraví mezi terminály. Nemusíte tedy čekat na autobus, který vás v mnoha případech ani nezaveze tam, kam přesně chcete.

Jakmile vystoupíte na letišti z terminálu, na venkovní zastávce si přivoláte vozítko, takzvané pods neboli přepravní kapsli. Ta vás bez zbytečného zastavování zaveze rovnou tam, kam v rámci letiště potřebujete. Celý systém přepravy funguje podobně jako lanovky.

Design vozítek je velmi futuristický, Zdroj: youtube.com

Čekací doba na kapsli se pohybuje okolo 34 sekund, pojme až pět lidí včetně zavazadel. Tento druh přepravy urychlí přesun až o šedesát procent. Celá síť i s vozítky stála třicet milionů liber. Pasažéři si ji velice pochvalují.

Vozítka jsou řízena laserově a nemají řidiče ani jízdní řád. Pohání je baterie. O tento typ dopravy mají zájem i ve Spojených státech amerických a Indii, kde právě probíhají testy proveditelnosti.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..