Menu
TOPZINE.cz
Hudba

VIDEO: Písničkář Justin Lavash zve na křest nové desky do Vltavské

Martin Peška

Martin Peška

25. 5. 2012

Syn Američana a Irky, který si vzal Češku, žije v Praze, hraje blues, folk i gospel, pokřtí ve středu 30. května v pražském KC Vltavská své nové album s názvem 25 Years. Čtenáře TOPZINE.cz zve Justin Lavash krátkou videopozvánkou.

video
play-sharp-fill

„Lavash vytvořil spojením folku, blues a jazzu svůj originální dynamický styl, který doplňuje charizmatickým soulovým hlasem,“ řekl o Lavashově novince Jaromír Telenský z KC Vltavská.  Společně s Lavashem se mají ve středu na pódiu objevit také všichni umělci, kteří se na nahrávání podíleli: Lenka Dusilová, Beata Hlavenková, Ian Kelosky či Mike Kyselka.

Informace o koncertu:
Vystoupí: Justin Lavash, Lo Dost (USA/CZ)
Hosté: Lenka Dusilová, Beata Hlavenková, Ian Kelosky, Mike Kyselka a další
Datum: středa 30. května od 20 hodin
Místo: KC Vltavská, sál Elektra (Bubenská 1, Praha 7)
Vstupenky: v předprodeji za 120 korun, na místě 150 korun

Justin Lavash je muzikantem takřka od dětství, kdy mu otec představil hráče, jako byli Jimi Hendrix, Lowell George či  Earl Scruggs, a maminka mu koupila první kytaru. V rodné Anglii začínal s indie-rockovou kapelou a v roce 1990 se přestěhoval do Francie, kde hrál několik let po klubech blues a studoval vybrnkávací techniku hry Marcela Dadiho.

Po návratu do Británie se připojil k prosperující jazzové scéně raných devadesátých let, cestoval na zámořských lodích a také se věnoval studiové práci.

Čtěte také: Jsem fanouškem knedlíků, a to v jakékoli podobě, říká Lavash

Před několika lety se Lavash usadil v Praze, kde zaujmul svou virtuozní technikou řadu hudebních osobností. V současnosti spolupracuje s Načevou, Lenkou Dusilovou, Vladimírem Mertou, se skupinou Sunflower Caravan a s dalšími umělci.

Justin Lavash koncertuje kromě České republiky také v Německu, Francii, Velké Británii a natočil již tři sólová alba (Harder and Harder, Fits and Starts a Slide).

FOTO: Justin Lavash

Foto: Petr Lukšíček, KC Vltavská

„Nové album 25 Years je kolekcí autorských písní, jež překračuje hranice jednotlivých žánrů, ať již jde o folk, blues, country, funk anebo new wave.  To vše podpořeno Lavashovou až udivující technikou hry na kytaru a osobitými aranžemi. Písně na albu se pohybují po emocionálně rozjitřeném teritoriu – touhy, žalu z úmrtí, vzdoru a politiky,“ dodal Telenský k první nahrávce písničkáře, na které se objevují i hosté.

Album pojmenované podle čtvrtstoletí stráveného Lavashem mimo rodnou Anglii nahrál a produkoval Ian Kelosky, který kladl velký důraz na interakci producenta a interpreta. „Naším záměrem bylo nahrát písně napsané v posledních dvou letech a alternativně k nim ve studiu přidat další nástroje, aniž bychom měnili a přidávali basu, jelikož ta je obsažena v mém stylu hry. Toto omezení se naopak ukázalo jako další inspirací při tvorbě,“ řekl Lavash o vzniku desky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Písničkář Justin Lavash zve na křest nové desky do Vltavské