Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Odhalené památky odkryjí tajemství tří zámků. Na výstavě v Rock Café

Eva Csémyová

Eva Csémyová

8. 6. 2012

Ve čtvrtek 14. června se v klubu Rock Café uskuteční vernisáž výstavy studentského projektu nazvaného Odhalené památky. Fotografie Stanislava Honzíka rozproudí vaši fantazii, prvoplánové akty ale nečekejte.

video
play-sharp-fill

Odhalené památky jsou projektem pěti studentek oboru Arts management na Podnikohospodářské fakultě VŠE. Ze zadání vymyslet a vlastními silami realizovat komunikační kampaň vznikla myšlenka pokusit se o propagaci objektů, které nejsou tak turisticky populární, přestože jde o architektonicky zajímavé stavby s bohatou historií.

OBR: Horní Lukavice

Jedním z objektů, kde focení probíhalo, byla i Dolní Lukavice. Zdroj: Odhalené památky

V projektu tedy v první řadě nejde o odhalování lidských těl, ale o tajemství polozapomenutých zámků Nebílovy, Příchovice a Dolní Lukavice, které stojí za to odhalit. V těchto objektech proběhlo nevšední focení, jehož výsledkem jsou fotografie ilustrující příběhy a mýty z míst, která ani dnes neztratila své kouzlo.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o studentský projekt realizovaný v rámci Grafické a multimediální laboratoře VŠE, všichni zúčastnění včetně fotografa a jeho týmu pracovali bez nároku na honorář.

Výsledky spolupráce studentů a fotografa Stanislava Honzíka si můžete prohlédnout až do 15. července v klubu Rock Café. Na návštěvníky vernisáže, která se koná ve čtvrtek 14. června, vás čeká přípitek, promítaní making-of videa ze samotného focení a samozřejmě after party. Přijďte se proto podívat na výsledek semestrálního projektu, který se podařilo dovést daleko za hranice klasické zkoušky.

Odhalené památky
klub Rock Café
14. 6. – 15. 7. 2012
Organizátorky a autorky projektu:
Markéta Hejdová, Petra Hoffmannová, Lucie Koulová, Kristýna Lišková, Michaela Struhařová

Otevírací doba:
Pondělí – pátek 10:00 – 03:00
Sobota 17:00 – 03:00
Neděle 17.00 – 01:00

Vernisáž výstavy
14. 6. 2012 v 19:00
Vystoupí Core’n’out DJ’s a Christina Delaney
Vstup zdarma

Více informací o projektu: facebook.com/odhalenepamatky

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Odhalené památky odkryjí tajemství tří zámků. Na výstavě v Rock Café