Menu
TOPZINE.cz
Cestování

VIDEO: Nejstrmější horská dráha na světě. Nic pro slabé nátury!

Redakce

Redakce

4. 7. 2011

Máte rádi divoké atrakce, ale dosud jste neobjevili horskou dráhu, která by vám vyrazila dech? Pak se vydejte do Japonska. Čeká tu na vás nejstrmější horská dráha světa. Držte si klobouky, tohle bude opravdu jízda.

Zábavní park Fudži-Q Highland v Japonsku si pro své návštěvníky připravil adrenalinovou lahůdku. Již 16. července představí novou horskou dráhu Takabiša, která bude nejstrmější na světě. Předčí tak dosavadní nejstrmější horskou dráhu ve Velké Británii, která má v jednom bodě sklon pouhých 112°.

Nová atrakce se pochlubí délkou více jak jeden kilometr a volný pádem z výšky 43 metrů se sklonem 121°. Vozíky budou navíc díky zemské přitažlivosti dosahovat rychlosti 100 km/hod.

Celková cena výstavby nové dráhy byla v přepočtu přibližně 630 milionů korun. Jízdu si však příliš nevychutnáte, doba jedné jízdy trvá 112 sekund a cena jízdného je 11, 75 dolaru, což je asi 199 korun.

Nejstrmější horská dráha však nebude nejrychlejší. V tomto měřítku si své prvenství drží horská dráha Formula Rosa v Abu Dhabi, kde rychlost dosahuje 240 km/hod.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Nejstrmější horská dráha na světě. Nic pro slabé nátury!