Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

VIDEO: Nejdražší filmové kostýmy. Foukání pod sukni láme rekordy

Foto: Marilyn Monroe ve filmu Slaměný vdovecMinulý týden proběhla v Beverly Hills aukce šatů slavných filmových hvězd, které po dlouhá léta sbírá Debbie Reynolds. Šaty, pod které foukalo legendě Marilyn Monroe ve filmu Slaměný vdovec v roce 1955, byly vydraženy za neuvěřitelných 4,6 milionu dolarů.

Foto: Marilyn Monroe ve filmu Slaměný vdovec

Marilyn, jak ji všichni známe ve filmu Slaměný vdovec, Zdroj: distributor filmu

Debbie Reynolds se svou sbírkou začala v roce 1970 a od té doby se jí podařilo nashromáždit neskutečných tři tisíce pět set kousků. Ač sama ve své době velmi populární herečka, zaměřila se na šaty svých hvězdných kolegyň a kolegů: Marilyn Monroe, Judy Garland, Elizabeth Taylor, Charlieho Chaplina, Garyho Coopera a dalších.

Reynolds doufala, že o její významnou sbírku projeví zájem muzeum a šaty se budou vystavovat. Nestalo se tak. A protože péče o tak rozsáhlé filmové dědictví je nejen finančně, ale i časově náročné, rozhodla se pro uspořádání aukce, aby se šatů důstojně zbavila a mohla si konečně oddechnout.

Největší úspěch sklidily bílé šaty, které měla Marilyn Monroe v legendární scéně z filmu Slaměný vdovec. Vydraženy byly neznámou osobou za 4,6 milionu dolarů. Její červené šaty ze snímku Pánové mají radši blondýnky, ve kterých Monroe zářila na plátně v roce 1953, byly jedním z dalších artiklů aukce. Jejich cena se vyšplhala na 1,2 milionu dolarů. Šaty Marilyn Monroe tak byly na aukci jednoznačně největší senzací.

Ale upoutaly i další kostýmy. Sice ne tolik vyzývavé, avšak neméně slavné. Trochu více usedlý outfit Audrey Hepburn v bílých šatech s kloboukem ve filmu My Fair Lady dosáhl cenové hranice 3,7 milionu dolarů. Dalším příkladem jsou modré bavlněné šaty, které oblékla Judy Garland jako Dorotka v Čaroději ze země Oz. Prodány za 910 tisíc dolarů! Buřinka Charlieho Chaplina stála jeho nového majitele 110 tisíc, jezdecký kostým Elizabeth Taylor z filmu O velkou cenu 60 tisíc a uniforma Garyho Coopera jako seržanta Yorka 55 tisíc.

Debbie Reynolds se z úspěchu aukce radovala. A není divu! Částky, které tam padaly, už dlouho asi nikdo nepřekoná. Vždyť byly zlomeny dva dosavadní světové rekordy: Na úkor černých šatů Audrey Hepburn z nezapomenutelného snímku Snídaně u Tiffanyho vydražených za 923 tisíc dolarů a na úkor šatů (jak jinak) Marilyn Monroe, v kterých zpívala Johnu F. Kennedymu Happy Birthday (1,26 milionu).

Další aukce budou následovat. Nejbližší se plánuje na prosinec letošního roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Nejdražší filmové kostýmy. Foukání pod sukni láme rekordy