×
TOPZINE.cz

VIDEO: Národní srovnávací zkoušky v klipech od SCIO

Společnost SCIO, která má na triku přípravu národních srovnávacích zkoušek (testů, které se využívají coby přijímací zkoušky na vysoké školy) se rozhodla, že převálcuje ministerstvo školství, a připraví vlastní videospoty. Dobešův úřad totiž nedávno představil krátká videa, v nichž po boku mladých fotbalistů a hereček, vzkazuje maturantům, aby vzali osud do vlastních rukou.

Cílem je představit studentům zkoušky tak, jak jiné (například tu maturitní) neznají – jako přátelskou zkoušku, která je hlavně užitečná, vypovídající, propracovaná, kvalitní, relevantní, exkluzivní a už ne za hubičku, ale za poctivě naučené.

O těchto přívlastcích se v souvislosti s maturitou pochybuje často. Na vině jsou často bohužel i tvůrci samotní a politici. A novináři, kteří svými vzletnými titulky o tom, že maturita možná nebude, zbytečně bouří vlny. Maturanti se přitom shodují a vyzývají SCIO, Cermat a MŠMT, ať už hlavně konečně řeknou CO a JAK.

Desítka ilustračních klipů s názvy Den D, Při testu, Výsledky, Příprava na zkoušku, Závěr zkoušky a jinými využívá stejnou šablonu poučeného školitele a nepoučeného figuranta. Nic nového se nedozvíme. Základní informace, akorát dostaly líbivý a místy až nuceně vtipný kabát.

Tiskový mluvčí společnosti SCIO ve svém e-mailu pro novináře píše:

Propagační video se dá udělat jako svazácká agitka s pár celebritkami a jedním ambiciózním ministrem, ale to nepovažujeme za nejlepší řešení. Ve videu k Národním srovnávacím zkouškám, rozděleném do desíti tematických dílů, jsme se pokusili skloubit informace s trochou nadhledu.

Klipy ministra školství Dobeše vysílala hudební stanice Óčko, téměř okamžitě ale sklidily kritiku. A to jak za styl, kterému se Dobeš propůjčil, tak za peníze, které za to zaplatil.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..