Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

VIDEO: Na FAMU natočili dokument o Paroubkovi. Chtěl, aby to nebyla nuda

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

26. 10. 2011

!Exkluzivně!Jaký je ve skutečnosti Jiří Paroubek? Téměř každý má na tuto ikonu české politiky svůj názor, ať už kladný nebo záporný. Studenti na FAMU o něm natočili film a uvedou ho na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě.

Velká část dokumentu se odehrává u Paroubků na zahradě, Zdroj: archiv režiséra

Student FAMU Jan Látal se rozhodl natočit dokumentární snímek o politikovi Jiřím Paroubkovi. Téměř každý v České republice na něj má názor, mladí lidé často nejvyhraněnější. Skrze film Paroubkové se tak režisér snaží nejen přiblížit někdejšímu předsedovi ČSSD, ale i celé české společnosti.

Dokument Paroubkové má premiéru 27. října 2011 v 18:30 na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě. Účast přislíbili hlavní představitelé filmu i sám Jiří Paroubek.

„Napsal jsem mu email v létě minulého roku,“ přiblížil natáčení režisér Látal pro TOPZINE.cz. „Při následném osobním setkání jsem byl překvapen tím, s jakou samozřejmostí nabídku přijal. Vlastně jsem měl pocit, že ho můj autorský pohled ani příliš nezajímá. Na konci našeho setkání mi řekl, že by byl rád, aby to nebyla nuda.“

Jiří Paroubek prý během natáčení neměl žádné podmínky. „Měl jsem vždy představu, že politici jsou v těchto věcech obezřetnější, jde přeci o jejich mediání obraz. Pak jsem si ale uvědomil, že kdybych byl vnímán tak negativně jako on, už by mi na nějakém poškození jména také tolik nezáleželo,“ připouští Látal.

video
play-sharp-fill

Film se nesnaží politika nijak hodnotit, už jen proto, že se i snaží ukázat divákům, jak velkou moc mají média (a mezi ně film také spadá). „Chtěl jsem zjistit, na koho tehdy lidé házeli vajíčka, proti komu se vedla mediální válka a odkud všechna ta nenávist pramenila. Všehovšudy jsme s ním strávili zhruba pět dní. Ve výsledném filmu se však z dramaturgických důvodů objeví jen naše návštěva u Paroubkových na chatě,“ uvedl pro TOPZINE.cz Látal.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Na FAMU natočili dokument o Paroubkovi. Chtěl, aby to nebyla nuda