Menu
TOPZINE.cz
Hudba

VIDEO: Mušle pro pány na stromech? Ano. Na festivalu Roskilde 2011!

Redakce

Redakce

14. 7. 2011

Organizátoři jednoho z největších festivalů na světě, který se koná od roku 1971 v dánském městě Roskilde, instalovali pro letošní ročník na stromy mušle pro pány.

„Tzv. P-Tree je strom s dočasným pisoárem, který je ke stromům upevněn pomocí popruhů. P-Tree dává pocit volnosti při močení. Je to stejné jako močení ve volné přírodě,“ píše na svých webových stránkách firma, jejíž mušle z recyklovaného plastu posloužili i návštěvníkům festivalu Roskilde.

Krátce o festivalu Roskilde
Založen byl v roce 1971 dvěma studenty (Mogens Sandfær a Jesper Switzer Møller). První ročník nabídl Skin Alley a Grease Band.
Roskilde je největší rockový festival v Dásnku a po Glastonbury druhý nejstarší hudební festival na světě, jako jediný se může pyšnit tím, že ani jeden ročník nebyl vynechán.
Na letošní ročník si koupilo vstupenky 75 000 lidí. Mezi headlinery se letos objevily například skupiny Artic Monkeys, Iron Maiden, Kings of Leon, MIA či PJ Harvey.

Jedná se tak o další kuriozitu festivalu, mezi kterými vyniká také běh naháčů. Ten od roku 1998 vyhlašuje festivalová rozhlasová stanice. Je každoročně pořádán v sobotu a běhá se okolo kempu. Jeden vítěz a jedna vítězka v běhu pak získají volnou vstupenku na další ročník festivalu.

Festival má v historii kromě kuriozit i tragédie. V roce 2000 na festivalu Roskilde zemřelo osm lidí a 43 dalších jich bylo zraněno (jeden návštěvník zraněním později podlehl) během koncertu kapely Pearl Jam. Přes nešťastníky se přehnal dav řítící se k pódiu. Policie původně z úmrtí obviňovala samotnou kapelu s tím, že prý v minulosti podněcovala dav k násilí. Od té doby bývají na všech větších festivalech zábrany, které chrání přední část fanoušků.

Mohlo by vás zajímat: Iron Maiden ovládli festival Sonisphere 2011 hudbou, efekty i obřím maskotem

Letošní ročník také provázela tragická událost. Pětatřicetiletá žena z berlína se rozhodla ukončit svůj život právě na festivalu v Roskilde a skočila z třicetimetrové servisní věže.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Mušle pro pány na stromech? Ano. Na festivalu Roskilde 2011!