×
TOPZINE.cz

VIDEO: Mrkněte na premiéru Nukain TV s předskokany výtržníka Dohertyho

FOTO: Walter Schnitzelsson

Nukain TV je nový kanál, který 18. prosince spustí své vysílání na populárním internetovém serveru YouTube. Jeho tvůrci se chtějí zaměřit zejména na fenomén alternativní a nezávislé československé hudební scény.

Jednotlivé interprety hodlá začínající internetová televize představovat formou několikaminutových medailonků, jež budou obsahovat živá vystoupení zpěváků a kapel. Od podobných tuzemských i zahraničních formátů se ale Nukain TV chce odlišit. Velký důraz totiž programoví tvůrci kladou kromě hudby i na vizuální stránku klipů.

„Tento seriál hudebních vystoupení se bude vyznačovat nejen kvalitními interprety, ale zároveň neobyčejnými interiéry i exteriéry, dekoracemi a prostory,“ píše se v tiskové zprávě Nukain TV. Na tvorbě klipů se tak budou moci podílet i umělci z jiných oborů, kteří tímto způsobem rovněž mají příležitost k prezentaci vlastní práce.

Přihlašovat se dá bez omezení

V úvodním díle (k nalezení je i na YouTube), věnovaném konkrétnímu interpretovi, si příznivci nezávislé kultury mohou poslechnout melancholickou slovenskou kytarovku Walter Schnitzelsson, kteří se ve své domovině proslavili jako předskokani jednoho z největších současných rockových výtržníků Petea Dohertyho při jeho bratislavských koncertech.

Šanci dostat se do vysílání nového kanálu mají přitom všichni nezávislí interpreti z Česka a Slovenska. „Nukain TV nabízí šanci účinkovat ve speciálních dílech, bez ohledu na žánr nebo počet fanoušků. Stačí jen zaslat demo nebo ukázku tvorby na náš e-mail,“ vyzývá televize v prohlášení případné zájemce.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..