Menu
TOPZINE.cz
Hudba

VIDEO: Mrkněte na premiéru Nukain TV s předskokany výtržníka Dohertyho

Redakce

Redakce

27. 11. 2013

Nukain TV je nový kanál, který 18. prosince spustí své vysílání na populárním internetovém serveru YouTube. Jeho tvůrci se chtějí zaměřit zejména na fenomén alternativní a nezávislé československé hudební scény.

Jednotlivé interprety hodlá začínající internetová televize představovat formou několikaminutových medailonků, jež budou obsahovat živá vystoupení zpěváků a kapel. Od podobných tuzemských i zahraničních formátů se ale Nukain TV chce odlišit. Velký důraz totiž programoví tvůrci kladou kromě hudby i na vizuální stránku klipů.

„Tento seriál hudebních vystoupení se bude vyznačovat nejen kvalitními interprety, ale zároveň neobyčejnými interiéry i exteriéry, dekoracemi a prostory,“ píše se v tiskové zprávě Nukain TV. Na tvorbě klipů se tak budou moci podílet i umělci z jiných oborů, kteří tímto způsobem rovněž mají příležitost k prezentaci vlastní práce.

Přihlašovat se dá bez omezení

V úvodním díle (k nalezení je i na YouTube), věnovaném konkrétnímu interpretovi, si příznivci nezávislé kultury mohou poslechnout melancholickou slovenskou kytarovku Walter Schnitzelsson, kteří se ve své domovině proslavili jako předskokani jednoho z největších současných rockových výtržníků Petea Dohertyho při jeho bratislavských koncertech.

Šanci dostat se do vysílání nového kanálu mají přitom všichni nezávislí interpreti z Česka a Slovenska. „Nukain TV nabízí šanci účinkovat ve speciálních dílech, bez ohledu na žánr nebo počet fanoušků. Stačí jen zaslat demo nebo ukázku tvorby na náš e-mail,“ vyzývá televize v prohlášení případné zájemce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Mrkněte na premiéru Nukain TV s předskokany výtržníka Dohertyho