Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

VIDEO: Mrkněte na nejlepší reklamy od Applu. S Einsteinem i Gándhím

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

7. 10. 2011

Designově vytříbené produkty od společnosti Apple si zaslouží stejně tak propracovanou propagaci. Výběr těch nejlepších reklam na jablíčkové produkty je plný velkých hollywoodských jmen.

Rodinné album moderně, Zdroj: youtube.com

Steve Jobs měl chod Applu vždy plně pod kontrolou. Jeho pečlivost směřovala i do pro něj okrajových oborů, kam patří tvorba reklamních spotů. Ty s nakousnutým jablkem ve znaku vždy oplývaly buď stylovou vizuální prezentací, nebo volbou celkového originálního konceptu. Do druhé kategorie se řadí první kousek z našeho výběru, etuda pro dva herce a bílé pozadí.

Steve Jobs, zakladatel Applu, zemřel. Podlehl dlouhému boji s rakovinou

„Ahoj, já jsem Mac a já PC.“ S touto hláškou se v sérii vypointovaných reklamních spotů hlásí o slovo hollywoodská hvězdička Justin Long (Smrtonosná past 4.0, Stáhni mě do pekla) a nepříliš známý čtyřicátník s nenápadným pivním bříškem. Svižné dialogy směřované k vyzdvihnutí kladů počítačových mašinek od Applu místy působí malinko přehnaně, vtip a nápad jim ale rozhodně upřít nejde.

Propad do minulosti nás čeká s reklamním zářezem na vůbec první PDA přístroj vyráběný společností  Apple. Vše se točí okolo jednoduché otázky – Kdo je Newton? Obrázky ze staré školy doplněné podobně laděnou hudbou dávají vzpomenout na to nejlepší z reklamní tvorby před dvaceti lety. I když mohou pro dnešního reklamožrouta působit trochu úsměvně.

Iphone 4 přišel svého času s přelomovým systémem FaceTime, který s pomocí malé kamerky nad displejem umožňoval bezproblémové videorozhovory. Prezentaci na první pohled nezajímavé technické vymoženosti dostal na starost oscarový režisér Sam Mendes (Americká krása, Nouzový východ). S hudebním podkresem od Louise Armstronga se mu i na ploše dvou minut podařilo vykouzlit silnou atmosféru, kterou se mohou chlubit jeho celovečerní snímky.

Na čistě pocitové vlně se nese jeden z nejznámějších televizních spotů od Applu, který hrdě hlásá heslo „Think Different“. Snahu o originální myšlení ilustruje na největších osobnostech historie. V jedné společnosti se tak sešla taková jména jako Gándhí nebo Albert Einstein. Nádherný důkaz, že i jednoduchý sestřih archivních záběrů může mít neuvěřitelnou sílu.

Vůbec nejslavnější zářez v reklamním rybníčku společnosti Steva Jobse má ale režijní velikán Ridley Scott (Blade Runner, Vetřelec). Ten se rozhodl propagovat vstup na trh úplně prvního osobního počítače od Applu prostřednictvím kultovní knihy 1984 od George Orwella. Produkt totiž vstupoval na trh právě v tento rok a Scott se s tímto spotem stále drží na pomyslném vrcholu žebříčku nejlepších reklam historie.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Mrkněte na nejlepší reklamy od Applu. S Einsteinem i Gándhím