Menu
TOPZINE.cz
Maturita 2022

VIDEO: Ministr Dobeš natočil spot, podpořil v něm nové maturity

Zuzana Černá

Zuzana Černá

14. 10. 2010

FOTO: Josef DobešMaturita nemusí být strašák. Maturita je nová šance. Bez maturity je život těžší. I to vzkazuje ministr školství Josef Dobeš (VV) středoškolákům. Spolu s mladou herečkou a fotbalistou natočil propagační klip, který bude ve svém programu vysílat televize Óčko.

„Vezměte osud do svých rukou, změřte síly podle pravidel a vyhrajte svou budoucnost!“ I to zazní v apelativním klipu.

Dobeš se chce více přiblížit středoškolákům, proto netiskne jen informační brožury. V klipu mu pomáhá fotbalista Václav Kadlec a herečka Tereza Vágnerová. „Připadá mi jízlivé, když maturitu propagují lidé, kteří už ji mají dávno za sebou,“ řekl ministr on-line deníku TÝDEN.CZ. „Chci maturitu propagovat v duchu studentů. Vnímám i jejich revoltu a chci mluvit v jejich řeči,“ vysvětlil ministr, proč se netradičně rozhodl pro klip.

Hudební televizní stanice pro mladé Óčko nabídne Dobešův spot prý už tento pátek. Spot se má vysílat v rámci reklamního času.

Dnes končí na středních školách maturity nanečisto. Zúčastnilo se jich více než 90 procent z nich. To, jak byli žáci úspěšní, se dozví až na začátku listopadu. Výsledky se jim však započítávat nebudou. Projekt se ostře spouští až příští rok na jaře.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Ministr Dobeš natočil spot, podpořil v něm nové maturity