Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

VIDEO: Milan Šteindler je oplzlý šéf. Ve studentském snímku Překvapení!

Redakce

Redakce

29. 9. 2011

FOTO: Milan Šteindler!Exkluzivně!Herec, režisér a scenárista Milan Šteindler je známý tím, že často pomáhá studentským filmům. Tentokrát ztvárnil hlavní roli v krátkometrážním dramatu Překvapení! z písecké Filmové akademie.

Nic netušící podnikatel v podání Milana Šteindlera, Zdroj: archiv režiséra

Milana Šteindlera zná české filmové publikum hlavně z populárních komedií Díky za každé nové ráno a Vrať se do hrobu. Čas od času ale pomáhá svým jménem zviditelňovat studentské snímky. „Byl jsem kdysi také student filmové školy, a potěšilo mě, když některý herec přijal roli v mém filmu. Takže teď splácím to, co jsem si už před lety vybral,“ uvedl pro Topzine.cz Šteindler, který vystudoval pražskou FAMU.

Překvapení! se ale na rozdíl od většiny Šteindlerových rolí blíží k hororovému žánru. Zhruba sedmiminutový snímek, jehož největšími přednostmi jsou pozoruhodné budování napětí a nečekaná pointa, je navíc černobílý, což jen umocňuje jeho dramatickou atmosféru.

„Překvapení! je v podstatě takovým experimentem, jak se dá pomocí určitých výrazových prostředků manipulovat s divákem,“ charakterizuje film Ladislav Plecitý, posluchač druhého ročníku FAMO, který se chopil režie a zároveň je autorem původního scénáře. Ačkoli podle něj film neobsahuje žádné dalekosáhlé poselství, to, co pak v divákovi vyvolá emoce, jsou právě ta klišé, které divák podvědomě zná a umí je dešifrovat.

Chlípný šéf po zásluze potrestán

Ve filmu se v malé roli sekretářky mihne i Barbora Fišerová. Ta se proslavila především jako divadelní herečka, pravidelně vystupuje v Divadle Komedie nebo pod Palmovkou. Prim ale hraje Milan Šteindler coby (alespoň zdánlivě) suverénní podnikatel, který se nechá vtáhnout do nebezpečné hry, z níž pro něj už nebude úniku.

„Řeklo by se po zásluze potrestaný chlípný a arogantní šéf. Ale fakt je, že mi ho bylo trochu líto,“ tvrdí Šteindler. Přesto se mu ale taková role hrála dobře. „I když to byl poměrně nesympatický chlapík, je to tak, jak říkal Werich: záporné role se hrají lépe než kladné, protože pro ty kladné je málo příkladů.“

Oba herci byli pro nadějného režiséra Plecitého jasnou volbou. „Milan je úžasný fyzický herec, má dokonalý výraz a mimiku. Osazení Báry bylo trochu prvoplánové. Je to prostě zatraceně sexy sekretářka, nicméně zároveň výborná dramatická herečka.“ Vybral si je, když režíroval spoty pro jedny internetové stránky. Šteindler, Fišerová a další známé osobnosti tu apelují na český lid, aby vyjádřili svůj názor a napsali ho svým politikům.

Překvapení!

Horor/Drama/Krátkometrážní
Česko, 2011, 7 min

Režie: Ladislav Plecitý
Hrají: Milan Šteindler, Barbora Fišerová

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Milan Šteindler je oplzlý šéf. Ve studentském snímku Překvapení!