×
TOPZINE.cz

VIDEO: Letní filmová škola ocenila polského režiséra Jerzyho Hoffmana

Letní filmová škola pokračovala i v tropických parnech. Na programu dne se objevil režisér Jerzy Hoffman, který byl oceněn výroční cenou, nebo také dokument Josefa Abrháma Hoteliéři.

Jerzy Hoffman obdržel výroční cenu AČFK. Klasik polského historického filmu  ocenění obdržel z rukou ředitele Polského institutu v Praze Piotra Drobniaka.

Polský tvůrce je obdivovatelem 3D technologie a považuje její možnosti za další filmovou revoluci. Věří, že stejnou slávu, jakou zažil nástup zvuku a barvy, zažije i 3D: „Chcete-li mít velké publikum, musíte využít maximální možnosti techniky, mít talent a zvládnout řemeslo. Jinak dopadnete jako v Medvídkovi Pú: vyrobíte film pro své kamarády nebo rodiče,“ uvedl mimo jiné Hoffman.

Na programu bylo také promítání snímku Josefa Abrháma Hoteliéři. Dokumentární snímek vypráví o snaze Jana Kačera a Vladimíra Pucholta dostat jejich parťáka Pavla Landovského zpátky do života.  „Mě se teď na nic neptejte. Pro mě je to celoživotní satisfakce,“ svěřil se spokojeně iniciátor projektu Jan Kačer. Režisér filmu Josef Abrhám ml. se ke své spolupráci s hereckými legendami vyjádřil jako o „daru, za který děkuju. Takový příběh nejde vymyslet“.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..