Menu
TOPZINE.cz
Studium

VIDEO: Kampaň Já nejsem z gymplu nabírá na obrátkách, nový videoklip je na světě

Zuzana Černá

Zuzana Černá

13. 3. 2011

Program Já nejsem z gymplu na podporu středních odborných škol a učilišť rozjeli žáci Střední průmyslové školy sdělovací techniky Panská v Praze. Po úspěšném videoklipu, ve kterém slečna Anička říká, že chce být úspěšná, a proto studuje odbornou školu, natočili další.

Já nejsem z gymplu Zdroj: SPŠ ST Panská

„Mám velkou radost z toho, že v sedmnácti letech mohu dělat to, co mě baví, a že to hlavní město použilo jako reklamu svého projektu,“ neskrývá své nadšení režisér a spoluautor scénáře Jan Syruček.

Anna Mayerová, která se stala tváří kampaně Já nejsem z gymplu už v prvním videoklipu, nazpívala společnou písničku s kapelou Druhá identita. Celý klip se snaží vštípit, že právě na odborné škole můžete dělat to, co vás baví. Nemusíte se bát nejít na gymnázium, hlavní je, jít za svým cílem.

Jak vypadá celý klip?

„Jsem velice ráda, že jsem se mohla stát tváří této kampaně, a tím pomoci dobré věci!“ vystvětluje svoji účast Anna.

Padesátka účinkujících vyvrací, že by tato reklama měla za účel pošpinit či poškodit jméno gymnázií. Cílem je prý upozornit, že na nich nemusíte studovat, a přece se dobře uživíte. „Často se setkávám s názorem gympláků, že prý říkáme: Gympl je na nic, nechoďte na něj. To je ovšem veliké nedorozumění, které mě mrzí. My jen ukazujeme alternativu,“ brání se Syruček.

Nejedná se o klasický televizní spot, ale o písničku s videoklipem. Natočení hudebního videa je naprosto revoluční prvek v oficiální kampani magistrátu Hlavního města.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/ja-nejsem-z-gymplu/]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Kampaň Já nejsem z gymplu nabírá na obrátkách, nový videoklip je na světě