Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

VIDEO: Jak uvázat kravatu? Tady je návod, jak ji zkrotit

Redakce

Redakce

29. 9. 2011

Kravata je nezbytnou součástí každodenního business outfitu a také nutností při návštěvě opery a plesu. Nedbale uvázaná kravata však dokáže shodit i sebedražší oblek. Podle jednoduchého návodu se kravatu naučíte uvázat rychle a zároveň elegantně!

FOTO: kravata

Dobře uvázaná kravata je základ, Zdroj: dolcegabbana.com

Jestli se vám při slově kravata vybavuje nepříjemná zkušenost z prvních tanečních a následné nešťastné pokusy o zkrocení kravaty před maturitou, plesem, promocí a podobnými událostmi, můžete si být jisti, že nejste sami, pro které je kravata nepřítelem číslo jedna.

Jak uvázat kravatu krok za krokem

Ačkoliv tomu nemusíte věřit, uzlů na kravaty existuje opravdu velké množství a každý se hodí k jinému typu košile a límce. Pro kravatové laiky je základem naučit se jakýkoliv uzel, hlavně aby to bylo rychle a jednoduše.

Uzlů na kravatě jde údajně vytvořit až 85 různých variant! Naštěstí pro pány se nejvíce používají jen čtyři základní typy – windsorský uzel, uzel Manhattan, uzel Pratt a uzel Long, kterému se také říká Four in Hand. První ze jmenovaných je asi nejpoužívanější, a proto se podíváme, jak na něj!

Ve zkratce to funguje následovně: širší, trojuhelníkový konec kravaty by měl být asi o 30 cm delší než úzký konec. Široký konec překřížíte přes úzký a provléknete široký konec skrz oko, které vzniklo překřížením obou konců, a široký konec dáte na levou stranu.

Nyní přichází kritický bod celého procesu – široký konec kravaty přetáhnete pod úzkým koncem na pravou stranu, zpátky provléknete skrz oko vzniklé mezi límcem a kravatou tak, aby rub kravaty směřoval pryč od vašeho těla.

Teď už jsme skoro za vodou a stačí jen pár finálních úprav. Široký konec přetáhnete přes úzký z pravé strany na levou a opět provlečete široký konec skrz oko mezi límcem a kravatou. Široký konec, který je teď nahoře, protáhnete dolů skrz přední část kravaty. Opatrně oběma rukama utáhnete, upravíte a parádně uvázaná kravata je na světě.

Základ úspěchu je samozřejmě dobře uvázaná kravata, celkový vzhled je ale ovlivněn i výběrem košile, perfektně sedícího obleku a polobotek. Při výběru společenského oblečení si vždy nechte poradit prodavačkami, které znají aktuální trendy ve střizích i barvách a přesně namixují koktejl barev a materiálů, které vám perfektně padnou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Jak uvázat kravatu? Tady je návod, jak ji zkrotit