Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

VIDEO: Jak uplést rybí cop. Návod krok za krokem

Redakce

Redakce

22. 2. 2012

Rybí cop nebo také rybí kost, jak se mu často přezdívá, vypadá zprvu velmi složitě. Ve skutečnosti se zaplétání naučíte jen za pár minut.

Nejlépe se vám bude tento cop dělat na dlouhých vlasech. Ale rozhodně to není podmínka, i na kratších vlasech se dá vykouzlit. Chce to jen trpělivost a snahu.

Než se pustíte do zaplétání, vlasy si pročešte, aby byly hladké a lesklé. Pokud začnou elektrizovat, zkroťte je nanesením tenké vrstvy laku na vlasy.

Ze strany na stranu

Jako první krok si rozdělte vlasy pěšinkou na dvě poloviny. Je důležité, aby tyto dvě části byly po celou dobu pletení oddělené a nemíchaly se jedna do druhé. Výsledný efekt by pak nebyl takový, jaký jste si představovala.

Náš tip!

Cop nemusíte zaplétat přesně na středu hlavy. Vyzkoušejte ležérní variantu rybího copu ze strany. Vypadá moderně a bude se vám plést mnohem snáz.

Z první části oddělte jeden tenký pramínek vlasů (ze spodu) a propleťte ho vrchem přes první část a spodem k druhé. Uděláte pomyslnou osmičku.

To samé udělejte s částí druhou. Opět si vytáhněte tenký pramen a obtočte osmičkou dospod první části vlasů, kde ho uchopíte a snažíte se nepustit. Tímto způsobem pokračujete, dokud nedojdete až na konec. Cop můžete ukončit už v půlce, i tak vypadá krásně.

Jestli cítíte, že je váš výsledný cop příliš těsný, zkuste trochu povytáhnout jednotlivé pramínky. Účes bude působit přirozeně.

Stejně tak pokud bude výsledek na první pokus lehce nepravidelný. Jen ho ještě více pocuchejte, vytahejte pár pramenů a nikoho ani nenapadne, že měl vypadat úplně jinak.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Jak uplést rybí cop. Návod krok za krokem