Menu
TOPZINE.cz
Sport

VIDEO: I bez nohou se dá vyrovnat zdravým sportovcům

Martin Slabý

Martin Slabý

1. 6. 2011

Důkazem je handicapovaný atlet Oscar Pistorius, který svou nezměrnou vůli naposledy předvedl při včerejší jubilejní Zlaté tretře. Ani v konkurenci zdravých sportovců si nevedl vůbec špatně. Přesvědčete se sami.

Oscar Pistorius

Oscar Pistorius se připravuje ke startu na mítinku Zlatá tretra Zdroj: youtube.com

Osud se s Oscarem Pistoriusem zrovna nemazlil. Kvůli vrozené vadě dolních končetin mu pár měsíců po narození musely být nohy pod koleny amputovány. Dnes pětadvacetiletý mladík z Jihoafrické republiky se přesto se svým údělem popral více než statečně.

Již od školy se věnoval řadě sportovních odvětví, aby nakonec zakotvil na atletických oválech. Zúčastnil se paralympijských her v Aténách, kde získal svou první zlatou medaili, ke které přidal i bronz. Paralympiádu v Pekingu o čtyři roky později už ovládl, když zvítězil jak na stovce, tak na dvoustovce a čtvrtce.

V Pekingu si chtěl dokonce zazávodit i se zdravými sportovci. Původně mu však účast nechtěla povolit Světová atletická federace. Pistorius si ale nakonec právo účasti na olympiádě vybojoval, nicméně nepodařilo se mu splnit kvalifikační limit.

Včera se představil ostravským divákům na mítinku Zlatá tretra, kde startoval v běhu na 400 metrů. Před zaplněným hledištěm zaběhl solidní závod, ve kterém se dokonce dlouho držel v popředí startovního pole. V cílové rovince mu ale již docházely síly a s časem 46,19 obsadil šestou příčku. Za vítězným Jamajčanem Gonzalesem však zaostal jen o vteřinu a pár setin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: I bez nohou se dá vyrovnat zdravým sportovcům