Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

VIDEO: Hod autem do terče? Mrkněte na 5 nejlepších scén Top Gearu

Jan Novotný

Jan Novotný

12. 3. 2012

!Anketa!Že je Top Gear nejznámější a nejúspěšnější televizní pořad o autech, netřeba připomínat. Tvůrci si však uvědomují, že aby si tento post zasloužili, musí čas od času vyvést pořádnou klukovinu. TOPZINE.cz pro vás vybral ty nejšílenější scény z Top Gearu.

FOTO: Top Gear

Hammond – Clarkson – May. Králové silnic. Zdroj: distributor seriálu

5. Autošipky

Jak to asi dělal agent 007, že v každém jeho filmu létala auta vzduchem desítky metrů? Na tohle se zeptali sami sebe James May a Richard Hammond, a tak se rozhodli vyzkoušet něco podobného. Dostali chuť na šipky. Proto jsme ve čtvrté epizodě čtvrté série mohli být svědky sportovního výkonu házením aut do terče.

4. Přeplutí Kanálu

Jeden z nejšílenějších nápadů trojice Jeremy Clarkson – Hammond – May byl jistě přepravit se přes kanál La Manche pomocí aut. Doslova. Přes první neúspěšný pokus se odvážili znovu, a tak si každý z nich připravil speciálně upravené auto pro přeplutí. Na druhou stranu nakonec doplulo jen jedno vozidlo, Jeremyho obojživelník.

3. Rekord ve skoku pozadu

Skákat autem do dálky popředu se chlapcům z Top Gearu zdálo jako nuda, a tak se rozhodli udělat malou změnu. Řadu aut chtěli přeskočit jízdou pozadu. Využili k tomu speciální vůz Austin Allegro, který je znám svou opačnou aerodynamikou. V pořadu využili svého kaskadéra, který se v první epizodě jedenácté série zasloužil o nový světový rekord.

2. Nejrychlejší auto na světě vs. stíhačka

Na druhém místě je jedno z nejsledovanějších videí celého Top Gearu. Není divu, v tomto velkolepém závodu v třetí epizodě třinácté série si to rozdaly Buggati Veyron s Hammondem za volantem s bojovou stíhačkou Euro Fighter Typhoon. Kdo myslíte, že závod na horizontální a vertikální dvě míle vyhrál? Nejrychlejší a nejdražší auto na světě, nebo stíhací letoun? Přesvědčte se.

1. Ta nejbláznivější recenze

První místo si bez debat zaslouží Jeremyho šílená recenze. Že se dá právě z hodnocení vozů udělat zábava, nám Jeremy Clarkson předvádí každý díl. Jenže co když se do něj někdo naveze, že už to není, co bejvávalo? Tohle Jeremyho nemohlo nechat chladným.

Do parády si tedy vzal Ford Fiestu 2010 a pustil se do opravdu seriózního testu, který zahrnoval například honičku po obchodním domě nebo účast na vojenském vylodění britských jednotek. Je těžké uvěřit, co si čas od času tvůrci Top Gearu mohou při natáčení dovolit.

[poll id=“148″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Hod autem do terče? Mrkněte na 5 nejlepších scén Top Gearu