Menu
TOPZINE.cz
Sport

VIDEO: Fotbalovým mistrem se stala Plzeň. Připomeňte si, jak šel čas

Martin Slabý

Martin Slabý

22. 5. 2011

Mistrem Gambrinus ligy pro ročník 2010/2011 se stala Viktoria Plzeň. Kolo před koncem soutěže o tom definitivně rozhodla její domácí výhra nad Baníkem Ostrava. Připomeňte si v několika videích cestu Plzeňských letošní sezónou.

Pavel Horváth s pohárem pro mistra ligy

Kapitán Pavel Horváth zvedá nad hlavu pohár pro mistra ligy Zdroj: youtube.com

Fotbalisté Viktorie Plzeň si letos připomínají stoleté výročí založení klubu a oslavili ho stylově. Od počátku sezóny jako by si řekli, že si dají k narozeninám dárek nejhezčí – pohár pro mistra ligy. Po úvodní remíze s Olomoucí následovala šňůra jedenácti vítězných utkání, z nichž jedno z klíčových přišlo v 6. kole na hřišti pražské Sparty.

Petr Jiráček právě vstřelil gól Spartě

Petr Jiráček (druhý zleva v modrém dresu) právě vstřelil rozhodující branku v utkání na Spartě Zdroj: youtube.com

Nic ale netrvá věčně. To platilo i o vítězné sérii plzeňských fotbalistů, na které došlo ve 13. kole. Pro první porážku si Viktoriáni přijeli do Mladé Boleslavi, kde po atraktivní přestřelce podlehli domácímu celku 4:3. Do konce podzimu ztratili body ještě s Libercem (1:1) a na Bohemians (1:0), čehož využila Sparta a dotáhla se na rozdíl čtyř bodů.

Začátek jara nezastihl Plzeň v úplně ideálním rozpoložení. Začala upocenou výhrou nad Hradcem Králové, pak jen remizovala na Slovácku. Sparta v obou úvodních zápasech zvítězila a před vzájemným utkáním snížila náskok soupeře na dva body. V Plzni však zaváhala, když prohrála Horváthovým gólem z přímého kopu.

Cestu za vysněným titulem si fotbalisté v červeno-modrých dresech ještě jednou zkomplikovali. V 25. kole vedli nad Slavií ještě tři minuty před koncem 2:0, pak ale hostům trestuhodně dovolili srovnat. V dalším kole navíc nedokázali vyhrát ani v Brně (1:1). Toho už však Sparta nevyužila (2:2 v Teplicích) a Plzeň měla čtyři zápasy před koncem stejný počet bodů k dobru.

Následující dvě utkání Plzeň i Sparta zvládly bez ztráty kytičky, což znamenalo jediné. Plzeň mohla o titulu rozhodnout v domácím zápase s Baníkem Ostrava, Sparta jela bojovat o naději do teplického azylu sestupujícího Ústí nad Labem. Pražané ani Plzeňští svá utkání nezačali nejlépe, nepříznivý stav však otočili. Shodná výhra obou týmů 3:1 nakonec znamenala, že se pohár pro mistra ligy předával už po 29. kole v Plzni.

V sobotu se definitivně rozhodlo i o druhém sestupujícím, kterým se po prohře v Příbrami 1:0 stalo Brno. První ligu opouští po dlouhých devatenácti letech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Fotbalovým mistrem se stala Plzeň. Připomeňte si, jak šel čas