Menu
TOPZINE.cz
Apetit

VIDEO: Fantastická povídka byla propagovat fantastiku před „normálními“

Redakce

Redakce

26. 10. 2011

Redakce FANZINE.cz přináší krátký sestřih z videozáznamu vyhlášení vítěze literární soutěže Fantastická povídka 2011. To proběhlo na Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě v sobotu 22. října.

video
play-sharp-fill

Na předávání cen byla spisovatelem Jiřím W. Procházkou představena knižní sci-fi série Agent JFK, ale také proces výběru nových autorů, kteří se do této řady zapojují svými příběhy.

Hostem, který předával Martinu Vondráčkovi cenu za 1. místo, byla spisovatelka Františka Vrbenská, jež před přítomným publikem zdůraznila, že pro mnohé lidi velmi opovrhovaná literatura – česká fantastika – je oblastí literatury, která se velmi systematicky věnuje vyhledávání nových tváří a pracuje se začínajícími spisovateli.

Přečtete si vítěznou povídku AI, to bolí od Martina Vondráčka

„Důvodem, proč jsme se rozhodli první ročník Fantastické povídky vyhlašovat na Podzimním knižním veletrhu, byl fakt, že se snažíme představovat fantastiku i normálním lidem, tedy myšleno nefanouškům fantastiky,“ vysvětlil administrátor soutěže Martin Peška.

Druhý ročník soutěže bude ohlášen pravděpodobně na začátku února 2012, kdy budou představeny i změny a novinky v soutěži.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Fantastická povídka byla propagovat fantastiku před „normálními“