Menu
TOPZINE.cz
Hudba

VIDEO: Coldplay se vrací s novým songem. Vsadili na intimitu a auto-tune

Vojtěch Tkáč

Vojtěch Tkáč

27. 2. 2014

Jedna z nejznámějších pop rockových kapel představuje první skladbu Midnight z chystaného alba. Společně s ní světu nabídli i zbrusu nový videoklip. Počin je překvapivě temnější než předešlá deska Mylo Xyloto, ve výsledku však působí trochu kostrbatě.

FOTO: Coldplay photographed at Millennium Mills in East London's docklands.

Coldplay zveřejnili první skladbu z chystané desky. | Zdroj: Live Nation

Londýnští Coldplay patří ke komerčně nejúspěšnějším skupinám na světě. Není tedy divu, že ať vypustí do světa cokoliv, najde si to nespočet příznivců. To se stalo i v případě nového videoklipu k písni Midnight, který za pouhý den vidělo přes milión lidí.

Na posledním albu Mylo Xyloto z roku 2011 nám oblíbení Britové nabídli veselé a barevné skladby Every Teardrop Is a Waterfall či Heaven. Novinka je v porovnání s nimi temná a černobílá. Na druhou stranu se jeví jako mnohem osobnější kousek, kvalitu ji ovšem podstatně ubírá otravný auto-tune efekt zpěvu Chrise Martina.

Umělecké video nás zavádí do lesa, ve kterém sledujeme frontmana a další členy Coldplay. Skupina byla v minulosti již několikrát nařčena z vykrádání neméně známých Radiohead. Styl, jakým Martin v jedné části klipu tancuje, trochu připomíná mistrovské dílo Lotus Flower z dílny Radiohead. Teorii o plagiátorství to tedy jen přispívá.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Coldplay se vrací s novým songem. Vsadili na intimitu a auto-tune