Menu
TOPZINE.cz
Hudba

VIDEO: Členky Pussy Riot byly napadeny výtržníky v McDonald’s

Standa Kafka

Standa Kafka

10. 3. 2014

Dvě nejznámější členky protestní punkové skupiny Pussy Riot Naděžda Tolokonnikovová a Maria Aljochinová se v ruském Nižním Novgorodu staly terčem útoku agresivní šestice mladých mužů. Výtržníci ženám nadávali, házeli po nich odpadky a nakonec jim posprejovali obličeje.

FOTO: Pussy Riot

Jedna ze členek skupiny Pussy Riot. | Zdroj: youtube.com

Rusky si zrovna vychutnávaly snídani v jedné restauraci celosvětově proslulého občerstvovacího řetězce, když k nim přistoupila skupina mladých Rusů a začala na něj pokřikovat nadávky a výzvy, ať zmizí do USA.

Na zveřejněném záznamu jsou také slyšet hlasy, dožadující se zásahu ochranky McDonald’s proti útočníkům. Obě ženy byly nakonec postříkány neznámou tekutinou, podle CNN šlo o obyčejnou barvu. Nakonec tedy vyvázly bez větších zranění.

Po téměř dvouletém pobytu ve vězení, z kterého byly propuštěny loni v prosinci kvůli prezidentské amnestii chvíli před vypršením trestu, se nejednalo o jediný incident.

Během nedávno skončených olympijských her v Soči byly členky této protestní skupiny napadeny policisty a příslušníky kozácké hlídky, když zpívaly píseň „Putin nás naučí milovat svou vlast“.

Tehdy policisté použili i obušky a do očí jim stříkali slzný plyn a několik lidí muselo být nakonec převezeno k ošetření do nemocnice.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Členky Pussy Riot byly napadeny výtržníky v McDonald’s