Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

VIDEO: Chcete dovolenou z jiného světa? Zkuste bublinová iglú ve Francii

Redakce

Redakce

2. 12. 2011

OBR: Museumotel, netradiční ubytování ze šedesátých letNudí vás klasické a stále stejné ubytování v hotelových řetězcích? Nahlédněte s námi do netradičního motelu ze šedesátých let ve městě Râon L´Etape na severozápadě Francie.

OBR: Museumotel, netradiční ubytování ze šedesátých let

Sněhobílé ufo buňky čekají na nové hosty, Zdroj: wikimedia.org

Komplex motelu situovaný na osamoceném ostrově obklopeném řekou nás zavádí do jiného světa. Automobil necháme na parkovišti před areálem a dál jdeme pěšky. Možná skoro čekáme, že nás vyzvedne vozítko z příštího století a odveze přímo před vstup našeho apartmá.

Buňky vsazené do krajiny

Jednotlivé buňky vsazené do krajiny jako kapky rosy na stébla trávy vytvářejí prostředí pro člověka žijícího v evropských městech poněkud neobvyklé. Přesto, že je areál logicky členěn, vnímáme prostor jako místo utvořené z náhodně rozmístěných buněk.

Použití zaoblených tvarů prolomených rozměrnými otvory, které se postaralo o iluzi nadčasovosti, je v exteriéru zkaženo drobnými detaily nápisů a drátů tak typických pro naše obydlí. Čistota formy je tedy nutně narušena a není v našich silách ji dovést k dokonalosti, už jen z důvodu toho, že vždycky najdeme alespoň zapomenutý papírek od lízátka na přístupové cestě…

Exteriér plynule přechází do interiéru a skoro bychom očekávali, že po otevření dveří uvidíme jednoduchost a ladnost Zahy Hadid. Opak je však pravdou. Pascal Hausermann pojal interiéry v duchu šedesátých let, které sice vytváří nám známé prostředí, nicméně jako by do futuristických ufo buněk nepatřily. Nebo možná patřily – posuďte sami.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Chcete dovolenou z jiného světa? Zkuste bublinová iglú ve Francii