Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Video Charlie Straight sklízí úspěch. Na svém webu ho mají i Coldplay

Třinecké kapele Charlie Straight se očividně daří úplně všechno. Jejich videoklip Someone With A Slow Heartbeat se objevil na oficiálních stránkách britských Coldplay v rámci fanouškovské ankety s názvem Hypnofeed, kde momentálně zaujímá druhou příčku.

FOTO: Charlie Straight

Charlie Straight. Foto: Adam Holý, zdroj: charliestraight.com

„Hypnofeed navazuje na dříve populární Exhibition Room, kam fanoušci umisťovali nejrůznější videoklipy,“ vysvětlují na svých stránkách Coldplay. “Celá hitparáda probíhá tak, že videa postupně prohlížíme a posléze pětadvacet nejlepších vybereme, přičemž o jejich dalším pořadí rozhodují jak fanoušci, tak i zcela náhodní návštěvníci našeho webu.“

Mezi oněmi šťastlivci se kromě J. R. Augusta nebo Carla Chapmana octli i Charlie Straight se svým klipem k singlu Someone With A Slow Heartbeat z aktuální stejnojmenné desky.

„Song pojednává o lidech, kterým trvá déle, než se oprostí od starých pout a ponoří se do něčeho nového,“ objasňuje význam písně zpěvák Albert Černý. „Takoví jedinci vnímají svět pomaleji a nejšťastnější jsou tehdy, když potkají někoho, kdo je s nimi naladěn na stejné vlně.“

Po vítězství v loňské divácké anketě Slavík v kategorii Hvězda Internetu tak jde o další z bezpočtu větších či menších úspěchů, jakými Charlie Straight reprezentují tuzemskou hudební scénu nejen u nás, ale nyní už i v zahraničí.

Držitele tří cen Anděl v kategoriích Objev roku, Album roku a Videoklip roku čeká začátkem února mimo jiné i souboj o prvenství v soutěži Ceny české hudební kritiky Apollo, kam byli loni v prosinci nominování s deskou Someone With A Slow Heartbeat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Video Charlie Straight sklízí úspěch. Na svém webu ho mají i Coldplay