Menu
TOPZINE.cz
Cestování

VIDEO: Bojíte se klaunů? V tom případě se vyhněte muzeu v německém Essenu

Redakce

Redakce

29. 12. 2011

FOTO: Největší sbírka klaunůLidé už od nepaměti sbírají roztodivné věci. Mezi ně patří i mnohým hrůzu nahánějící klauni. A kde jinde by se mohla nacházet největší sbírka nežli v Německu.

FOTO: Klauni zabírají sběratelce téměř celý dům

Klauni zabírají sběratelce téměř celý dům, Zdroj: www.youtube.cz

Novým rekordem zapsaným v Guinnessově knize rekordů je největší sbírka klaunů. Pyšnit se jí může 61letá Němka Ortrud Kastaun. Za patnáct let usilovného střádání nahromadila 2 053 předmětů s touto tématikou.

Ortrud se musela dokonce přestěhovat do většího domu, aby měla své kamarády kam uskladnit. Poněvadž je její sbírka opravdu velkého formátu, otevřela si zapálená sběratelka nedaleko svého domu i muzeum.

Orty, jak ji nazývají její přátelé, nebyla vždy posedlá klauny. Stěžejní moment přišel nečekaně v roce 1995,  kdy se léčila z alkoholismu. Jednoho dne, v rámci terapie, skládala puzzle s motivem vystřelovacího klauna na pérku. A v tom okamžiku jí to došlo.

Přátelé se jí také často ptají, zda ji její mnohočetná sbírka klaunů neděsí. Vždy odpovídá ne a dodává, že jí klauni připadají jako absolutně pozitivní postavičky, jež jí pomáhají překlenout se přes nástrahy alkoholismu. Ať už ve vás tyto postavičky vyvolávají cokoliv, můžete si je prohlédnout v městečku Essen, kde sídlí muzeum paní Kastaun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Bojíte se klaunů? V tom případě se vyhněte muzeu v německém Essenu