Menu
TOPZINE.cz
Cestování

VIDEO: Bohatý šejk se zapsal do historie. Jeho jméno je čitelné z vesmíru

Linda Svobodová

Linda Svobodová

3. 8. 2011

Každé dítě rádo kreslí obrazce do písku. Bohatý arabský šejk Hamad zašel ještě dále. Jeho jméno vyryté do písku nesmyje ani voda a navíc je viditelné i z vesmíru.

FOTO: Jméno šejka Hamada je vidět z vesmíru

Jméno šejka Hamada je vidět z vesmíru, Zdroj: Googlemaps.com

Gigantickými písmeny vyvedené jméno Hamada Bin Hamdan Al Nahyana je vyryté do písku jeho soukromého ostrova Al Futaisi v Perském zálivu. Jednotlivá písmena jsou kilometr vysoká a celé jméno je tři kilometry dlouhé.

Hamada najde i Google Earth

Běžné kresby v písku smyje příští mořská vlna. Šejk Hamad se ale postaral o to, aby jeho jméno vydrželo. Vodní kanál, který tvoří první dvě písmena, absorbuje vodu a brání ničivé síle přílivu. Díky tomuto fíglu najdete písečné grafiti i přes satelitní službu Google mapy. Práce trvaly mnoho týdnů a není známo, na kolik tento unikátní počin přišel.

Někdo to rád velké

Extravagantní šejk si ovšem může podobný úlet dovolit. Ve Spojených arabských emirátech je hned po králi druhým nejbohatším člověkem. O Hamadovi, kterému se přezdívá Duhový šejk, se říká, že mimo jiné vlastní sedm Mercedesů v barvách duhy srovnaných do pyramidy.

Svérázný šejk má rád věci ve velkém měřítku. Nechal postavit největší truck na světě se čtyřmi ložnicemi. Dále vlastní gigantický mobile home ve tvaru zeměkoule. Hamad není ale jen pouhým boháčem dávajícím na odiv svůj majetek, ale je také velkým filantropem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Bohatý šejk se zapsal do historie. Jeho jméno je čitelné z vesmíru