Menu
TOPZINE.cz
Hudba

VIDEO: Arctic Monkeys v novém singlu přitvrdili

Redakce

Redakce

20. 4. 2011

Oficiální videoklip ke svému novému singlu Don’t Sit Down ‚Cause I’ve Moved Your Chair zveřejnili před nedávnem Arctic Monkeys. Jedna z nejznámějších britských kytarovek v nové písni přitvrdila a je to znát i v celkové náladě aktuálního videa.

FOTO: Arctic Monkeys

Arctic Monkeys, Zdroj: arcticmonkeys.com

Nové video zobrazuje kapelu, jak hraje v jakémsi malém sále či autem projíždí nočním městem. Mnohem zajímavější než samotný obsah klipu je však jeho forma. Celé video je laděné do křiklavých barev a působí trochu jako nekvalitní VHS nahrávka. Psychedelickou atmosféru umocňují také zdánlivě nesmyslné prostřihy například z fotbalového zápasu.

Podle singlu se také zdá, že i celkový hudební styl Arctic Monkeys se oproti dřívějšku hodně změnil. Ochutnávka z připravovaného alba Suck It and See je o dost tvrdší, než jsme byli doposud u britské čtveřice zvyklí.

Singl Don’t Sit Down ‚Cause I’ve Moved Your Chair zveřejnila kapela na svých stránkách 8. dubna, oficiální video následovalo o pár dní později. Jde už o druhou ukázku z připravované desky, první skladba Brick by Brick se objevila už na začátku března. Obě písně také vyšly 11. dubna na vinylu vydaném k příležitosti Dne obchodů s deskami.

V pořadí čtvrté album britské kytarovky Suck It and See bude obsahovat 12 písní a vyjít má 6. června. Následuje po dva roky staré desce Humbug, která se v mnoha zemích (včetně Velké Británie) umístila na špici žebříčků prodejnosti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Arctic Monkeys v novém singlu přitvrdili