×
TOPZINE.cz

VIDEO: Arch Enemy před plzeňským Metalfestem 2011 útočí novým klipem i deskou

Arch Enemy, Zdroj: myspace.com

Švédská melodic death metalová skupina Arch Enemy představuje trhu nové album Khaos Legions. Je to zároveň již šestá deska, které vévodí nezvyklý vokál growlingové lady Angely Gossow.

Skupina Arch Enemy a zároveň první verze obalu Khaos Legions, Zdroj: myspace.com
Skupina Arch Enemy a zároveň první verze obalu Khaos Legions, Zdroj: myspace.com

Deska vychází sice až 30. května, ale již nyní je odhalena dychtivým zrakům fanoušků ilustrace zdobící její přední obal. Jedna z variant byla uveřejněna už v lednu, ale skupina dala nakonec přednost jiné verzi. Autorem použité ilustrace je Brent Elliott White.

Khaos Legions zahrnuje čtrnáct skladeb a z toho tři instrumentální pasáže. V prodeji bude hned v několika provedeních: limitovaná edice Kingsize Mediabook 2CD (včetně bonusové Kovered In Khaos) s třiceti šesti stránkovým bookletem s ilustracemi navíc, dvojvinyl s kódem pro stažení alba v digitální podobě, jako klasické CD a Kingsize Mediabook 2CD ke stažení on line.

Třicetičtyřletý bubeník a zároveň bratr dalšího skvělého bubeníka Adriana Daniel Erlandsson o Khaos Legions prohlásil: „Psaní materiálu pro toto album pro nás bylo velmi kreativním obdobím. Myslím, že je to i cítit při poslechu nových písní. Najdete tam mnoho rozdílných věcí od velmi melodických písní po extrémně tvrdé záležitosti.“

První ochutnávkou, na níž můžete posoudit, zda má bubeník pravdu či ne, je klip, kde mají své místo kytarová sóla, svérázná ženskost v podání Angely, zbraně, dýmovnice a především neopakovatelný sound Arch Enemy. Videoklip je natočen k písni Yesterday Is Dead And Gone.

Skupina svou desku představí na turné, kterého se právě účastní. To nemine ani Českou republiku, jak se u Arch Enemy v poslední době stalo zvykem. Vystoupí zde v neděli 5. června na festivalu Metalfest.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..