Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Vídeň se pyšní nejvyšším řetízkovým kolotočem na světě

Samcová Jana

Samcová Jana

18. 7. 2010

FOTO: Praterturm!SPECIÁL! Rakouská metropole Vídeň se může pyšnit dalším nej. Pro potěchu turistů i místních obyvatel byl v proslulém zábavním parku Prater uveden do provozu nejvyšší řetízkový kolotoč na světě.

FOTO: Praterturm

Praterturm, Zdroj: AČCKA

Atrakce nese název Praterturm, právě podle svého umístění v parku Prater. Věž řetízkového kolotoče sahá do výšky 117 metrů, čímž se vyrovná výškové budově o 33 patrech. Kolotoč disponuje celkem dvanácti dvojsedačkami, během jedné jízdy se tedy najednou sveze až 24 osob. Jedna jízda vyjde na 5 eur (cca 130 korun).  

Ke kolotoči se kromě zábavy pojí i důležitá varování a opatření. Při jízdě je třeba pečlivě střežit své osobní věci, aby neulétly. Odstředivá síla je ve výšce 98 metrů a při rychlosti 60 kilometrů v hodině taková, že by ztracené věci v okolí atrakce šlo najít jen stěží.

FOTO: Praterturm

Praterturm, Zdroj: AČCKA

Jízda na řetízkovém kolotoči je nebezpečná i z pohledu psychiky. Někteří lidé atrakci nemusejí psychicky zvládnout a při vystupování mohou plakat nebo pociťovat nevolnost. Většina zákazníků si ale adrenalinovou jízdu velmi pochvaluje. Na atrakci nesmějí děti do šesti let, osoby nižší než 120 centimetrů, podnapilí, zdrogovaní a lidé se srdečním onemocněním.

Informace a fotografie poskytl Tomio Okamura z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vídeň se pyšní nejvyšším řetízkovým kolotočem na světě